Dienynas


Pamokų laikas

    1 pamoka 8.30 - 9.15
    2 pamoka 9.25 - 10.10
    3 pamoka 10.20 - 11.05
    4 pamoka 11.25 - 12.10
    5 pamoka 12.30 - 13.15
    6 pamoka 13.25 - 14.10
    7 pamoka 14.20 - 15.05

PavėžėjimasValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Viktorina

2020-01-13 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Genė Juršienė dešimtos klasės mokiniams vedė viktoriną, tema "Sveika gyvensena". Mokiniai atsakinėjo į pateiktus klausimus apie sveiką mitybą, sportą,mankštą, vaisių ir daržovių naudą. Po viktorinos aptarėme rezultatus. Geriausiai atsakiusieji gavo prizus.


Sveikatos priežiūros specialistė Genės Juršienė

· Administratorius · 2020-01-14· Toliau... · 25 Peržiūros ·Spausdinti

Kuklus žiedelis byloja atmintį

Sausio 13-ąją visoje Lietuvoje dega atminimo laužai, skamba patriotinės dainos, Bažnyčiose aukojamos Šv. Mišios, plevėsuoja trispalvės, o besniegę žiemą jau beveik žaliuojančioje pievoje švelniai pražysta neužmirštuolės. Mes prisimename tą šaltą kruviną Sausį, kai galingi tankų vikšrai norėjo sutrypti neseniai gimusią Laisvę, pavergti tautą. Mes su pagarba prisimename juos, paaukojusius savo Gyvybę.
Turmanto pagrindinės mokyklos bendruomenė kasmet tradiciškai prisijungia prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“: uždegtos atminties ne tik žvakelės languose, bet ir širdelėse...

· Administratorius · 2020-01-13· Toliau... · 34 Peržiūros ·Spausdinti

Sušilusios širdys šviečia

Keturios žvakelės Advento vainike simbolizuoja ne tik keturias švenčių laukimo savaites, bet ir primena, kad šis laikas visada skirtas apmąstymui, susikaupimui, geriems darbams.
Kunigas Vidmantas RUDOKAS, Visagino Šv. apaštalo Pauliaus parapijos klebonas, Turmanto Švč. Jėzaus širdies Bažnyčios rektorius, atvykęs į Turmanto pagrindinę mokyklą - integruotą tikybos ir lietuvių kalbos pamoką kalbėjo ne tik apie Kalėdas – artėjantį Jėzaus gimimą, bet apie kilnias pranciškonų misijas, Šv. Pranciškaus gyvenimą, prakartėlių atsiradimą Bažnyčiose. Tikybos mokytoja Danguolė Stukienė klebono pasakojimą iliustravo įvairių šalių prakartėlių pavyzdžiais.

· Administratorius · 2019-12-19· Toliau... · 41 Peržiūros ·Spausdinti

Žodžiai Paprastam žmogiškumui

Iki šiol nežinau, kokiomis spalvomis pieščiau pagarbą ir paprastumą.
Yra žmonių, kurių prisimeni ugningas šnekas, yra žmonių, nuo kurių širdies nusidriekia ypatingo gerumo šleifas, yra žmonių, kurių žodžius pakartotum pažadintas net vidurnaktį, yra tokių, kurie moka sudominti, organizuoti, parodyti... Mes visi esame labai skirtingi... Bet yra žmonių, apie kuriuos kalbant ilgai ilgai renki žodžius... Nes taip sunku rasti tinkamiausius apibūdinimus tobuliausiai Žmogaus savybei – paprastam žmogiškumui. Visi žodžiai, rodos, nesugeba sutalpinti savyje tiek šviesos ir išminties, kiek galima rasti viename Žmoguje.

· Administratorius · 2019-12-18· Toliau... · 68 Peržiūros ·Spausdinti

Laikinas autobusiuko grafikas gruodžio 19 dienai


Autobusiuko grafiką galite pasižiūrėti čia


· Administratorius · 2019-12-18 Spausdinti

Puiki kelionė: Panemunės pilys ir dvarai

„Žmogus, nepažįstantis savo tautos namų – Tėvynės žemės, kurioje nuo seno tėvai ir protėviai gyveno, nėra savo krašto pilietis! Įsisąmoninkime – pilietis. Pilies žmogus. Statęs ją, turintis ją, ginantis ją, savo pilį... Mes save laikome lietuviais. Latviai mus vadina lietuviečiais. Taigi, iš kur kilo šis pavadinimas“ – taip sakė Česlovas Kudaba, Lietuvos geografas, politinis veikėjas, signataras.
Visą laiką skiepijame vertybes, akcentuodami savo krašto praeities svarbą. Todėl parodyti savo šalies pilis – buvo sena svajonė. Kelionė į Panemunės pilis ir dvarus – mokiniams dovanojo ne tik nuostabius kelionės įspūdžius, bet ir puikią pilietiškumo pamoką, suteikusią ir žinių, ir patirties. Nors už lango gruodis, tačiau tądien oras mums buvo labai ypatingai palankus

· Administratorius · 2019-12-13· Toliau... · 47 Peržiūros ·Spausdinti

Atliekų mažinimo savaitė

Paskutinė lapkričio savaitė visose Europos šalyse skelbiama atliekų mažinimo savaite. Tikslas – ugdyti sąmoningumą atliekų tvarkymo klausimais. Šiai savaitei skirtus renginius organizuoja ir Turmanto pagrindinė mokykla. Šiais metais vyksta technologijų mokytojos S. Daunaravičienės ir darželio auklėtojos L. Lukaševič suorganizuotos parodos. Minėtų mokytojų ugdytiniai organizavo ir įsitraukė į kūrybinius užsiėmimus, kurių metu iš atliekų gamino žaislus, dekoracijas, įvairius papuošalus.

· Administratorius · 2019-11-27· Toliau... · 65 Peržiūros ·Spausdinti

RUDUO PASIPUOŠĖ AUKSU

Lapkritis paskutinis rudens mėnuo. Gamta jau išbarstė ryškias spalvas, pilkos medžių šakos laukia naujos žiemiškos aprangos.
Bet Turmanto mokyklos salėje mokinių įdėtų pastangų dėka tarsi užsikonservavo šilta jauki atmosfera. “Meno terapijos” būrelio nariai pripiešė moliūgų, splavingų medžių lapų. Mokinės Adrijana Krasova ir Angelina Garšanova papuošė jais sceną. 10 klasės mokinys Ilja Rakovskij parinko tinkamą salės apšvietimą. Po tokių parengiamųjų darbų į salę susirinko Rudens renginio pažiūrėti mokytojai, mokiniai, mokyklos darbuotojai.

· Administratorius · 2019-11-21· Toliau... · 65 Peržiūros ·Spausdinti

Švyturys - 2019 metų Tolerancijos dienos simbolis

Turmanto pagrindinėje mokykloje, jau tradiciškai, mokiniai minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną.
Šiais metais mokiniai konstravo švyturį – Tolerancijos dienos simbolį, piešė piešinius. Švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos.
Socialinis pedagogas Artūras Čižikas skaitė paskaitą. Jis pabrėžė, kad svarbu ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Priminė, kas yra tolerancija ir jos reikalingumą. Pateikė pavyzdį pagal vienuolio-rašytojo Bruno Ferrero kūrinį, kuris parodė, kaip svarbu mokėti suvienyti jėgas, patyrimą, mokėti dalytis viltimis, nusivylimais, nuoskaudomis ir laimėjimais.

· Administratorius · 2019-11-18· Toliau... · 80 Peržiūros ·Spausdinti

Rūkymo, alkoholio vartojimo prevencinės pamokos

Priklausomybė – psichikos sveikatos sutrikimas, liguistas polinkis kartoti tą patį veiksmą ar vartoti tą pačią medžiagą neribotą kiekį kartų, siekiant pasitenkinimo jausmo, nepaisant numatomų ar neigiamų padarinių pačiam individui ar jo aplinkai.
Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas projektą "Sveikos gyvensenos skatinimas Zarasų rajono savivaldybėje “, 2019 m. lapkričio 13 dieną Turmanto pagrindinės mokyklos 7-8 ir 10 klasės mokiniams organizavo paskaitas alkoholio ir tabako prevencijos temomis. Mokiniai drauge su psichologe Aiste Lingiene analizavo priklausomybės charakteristikas, pasireiškimo formas, koncentravimosi į rūkymo ir alkoholio vartojimo problematiką,

· Administratorius · 2019-11-17· Toliau... · 60 Peržiūros ·Spausdinti

Pepė ilgakojinė, saldainiai ir pliušiniai žaislai

Šiaurės šalių literatūros savaitė Turmanto bibliotekoje kasmet laukiama. Šiemet asociacija „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia 100 metų jubiliejų.
Užtenka ištarti: Astrida Lindgren... Ir mes jau regime malonų vyruką su propeleriu – Karlsoną, nuostabią auklę ar besišypsančią strakaliotoją Pepę Ilgakojinę.... Į 95 kalbas išversti rašytojos kūriniai džiugina vaikus...
Mus kaip visada labai maloniai pasitiko bibliotekininkė Jelena Gurskaja, paruošusi ne tik parodėlę, uždegusi žvakes, bet ir malonių staigmenų. Prieš pradedant skaityti ištrauką „Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį“ iš knygos „Pepė Ilgakojinė“, bibliotekininkė supažindino mus su prasminga Šiaurės šalių iniciatyva, prisiminėme Astrid Lindgren kūrinių personažus, kalbėjome apie įvairiausias šventes.

· Administratorius · 2019-11-17· Toliau... · 59 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3