ValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Prekybos žmonėmis prevencija Zarasų rajone

Kovo 27 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniams bendruomenės pareigūnai pristatė pagrindines prekybos žmonėmis formas ‒ prostitucija, darbo išnaudojimas, vertimas daryti nusikaltimus, fiktyvios išnaudojančios santuokos, dalino patarimus ieškantiems darbo užsienyje. Zarasų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovas mokiniams pateikė pavyzdžių apie nelegalios migracijos atvejus Zarasų rajone. Zarasų klebonas kalbėjo apie dvasinius aukų išgyvenimus ir nuoširdžiai linkėjo jaunimui nepakliūti į prekybos žmonėmis tinklą.
Kovo 29 d. bendruomenės pareigūnai su Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniais kalbėjo apie vaikų grobimą, prekybą vaikais, elgetavimą. Taip pat buvo aptartos priežastys, dėl kurių jauni žmonės tampa prekybos žmonėmis aukomis – nesugebėjimas organizuoti laisvalaikio, mokyklos nelankymas, bendraamžių įtaka, mažos pajamos, problemos šeimoje, perdėtas pasitikėjimas savimi, žemas teisinis išprusimas.
Susidūrę su prekybos žmonėmis atvejais, ar įtarę, kad kyla grėsmė, nedelsdami kreipkitės Bendruoju pagalbos telefonu 112. Pagalbą prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms teikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI).

Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rosita Gurskaja
Nuotraukos autorės ir D. Kožemiakinos

20180405

· Administratorius · 2018-04-05 Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3