Dienynas

Valgiaraščiai

Partneriai

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skelbiami konkurso MANO ŽODYNAS 2018 laimėtojai!

5—8 klasės
I vieta. Deimantė Jurevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 7 b klasės mokinė
Pauliaus Širvio poezijos rinkinio „Ilgesys – ta giesmė“ medžių ir kitų augalų įvaizdžių dažninis bei simbolinių reikšmių žodynas
Konsultavo mokytoja Vilma Valainienė

II vieta. Sniežana Gavštel, Zarasų rajono Turmanto pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė
Lietuvos ugdymo įstaigų, pavadintų žymių žmonių asmenvardžiais, žodynas
Konsultavo mokytoja Giedrė Mičiūnienė

III vieta. Mark Romanovskij, Zarasų rajono Turmanto pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinys
Įdomių ir keistų Lietuvos geografinių objektų pavadinimų žodynas
Konsultavo mokytoja Giedrė Mičiūnienė
III vieta. Silvija Černiauskaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 7 klasės mokinė
Zarasų miesto gatvių ir gatvių, pavadintų žymių žmonių vardais, aiškinamasis žodynas
Konsultavo mokytoja Vilma Valainienė

9 – 12 klasės
I vieta. Dominykas Daubaris, Eva Mardasaitė, Laura Raminaitė, Justė Rumšaitė, Benediktas Solovjovas, Agnė Stribytė, Austėja Žadeikytė, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazija, I a klasės mokiniai
Klaipėdos miesto pietinės dalies ir pietinių priemiesčių istoriniai ir dabartiniai vietovardžiai
Konsultavo mokytoja Aldona Stankovičienė ir Klaipėdos universiteto profesorė Dalia Kiseliūnaitė

II vieta. Trakų rajono Rūdiškių gimnazijos mokinės Erika Zalieckaitė (III a klasė) ir Akvilė Zalieckaitė (I a klasė)
Literatūros kūrinių veikėjų žodynas
Konsultavo mokytoja Zita Bartkevičienė

III vieta. Giedrė Garšnova, Zarasų rajono Turmanto pagrindinės mokyklos 10 kl. mokinė
Vydūno dramų veikėjų asmenvardžių abėcėlinis žodynas
Konsultavo mokytoja Giedrė Mičiūnienė

Vertinimo komisija džiaugiasi, galėdama išskirti patį originaliausią darbą – „Svetimžodžių – lietuvių kalbos žodyną“, kurį pateikė programuotojas Henrikas Kulvinskas. Taip pat specialaus prizo vertas išskirtinis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas darbas – žodynas „Kęstučio apygardos partizanų slapyvardžiai ir jų kilmė“, kurį pateikė Vilniaus Gabijos gimnazijos III g klasės mokinė Emilija Grybaitė. Konsultavo mokytoja Vilija Rutkauskienė.

Konkurso organizatoriai ir vertinimo komisija nuoširdžiai dėkoja ir aktyviausioms mokytojoms – Giedrei Mičiūnienei ir Vilmai Valainienei, kurių iniciatyva konkursas sulaukė tiek puikų, įdomių ir labai originalių mokinių darbų.

Konkurso darbus vertino Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro mokslininkai.

Konkurso nugalėtojai bus informuoti jų nurodytais kontaktais ir kviečiami dalyvauti apdovanojimų renginyje, kuris vyks Žemaitijoje – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje – 2018 m. gegužės 18 d., ir ekskursijose po Telšių miestą. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti Lietuvos nacionalinio dramos teatro, VšĮ Vilniaus „Keistuolių“ teatro, VšĮ „Skalvijos“ kino teatro, kino teatro „Pasaka“ įsteigtais prizais ir Lietuvių kalbos instituto leidiniais.

Parengta pagal: http://lki.lt/skelbiami-konkurso-mano-zodynas-2018-nugaletojai/

· Administratorius · 2018-05-13 Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus