Dienynas

Partneriai

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

ŠVENČIAME LIETUVĄ KARTU

Lietuvos Respublikos himnas, mokinių poetinė kompozicija bei gražiai nuvilnijusi daina „Laisvė“, mokyklos direktorės Ninos Domackienės sveikinimo žodis – tai prasmingos šventės pradžia. Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius pabrėžė šios datos svarbą tautos istorijoje ir mūsų dabarčiai.
Mokytoja Natalija Oginskienė labai įtaigiai pasakojo apie Lietuvos Valstybės kūrimąsi, siedama su istoriniais įvykiais pasaulyje. Buvo perskaitytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas.
Mokytoja Giedrė Mičiūnienė pristatė dailininko grafiko Juozo Žuko biografiją ir kūrybą -paveikslų ciklus: „Metų laikai“, „Lietuvos kunigaikščiai“, „Lietuvos kaimas“.
„Metų laikai“ atskleidžia ne tik gamtos pokyčius, bet ir nuostabaus tėviškės ilgesio peizažą, kuris tarsi dėlionė sulipdytas iš mažų gabalėlių. Kiekvieno paveikslo centre – medis, tarp jo šakų įsiterpę nedideli peizažai. Ir jie tokie išraiškingi: gamta, kaimo žmonių gyvenimo būdas, pomėgiai ir darbai, bažnyčia, aplinka, gandrai. Medis - mūsų gyvybės ir esaties simbolis. Kiekviename paveiksle yra ir mažytis autoportretas, siejamas su konkrečiu metų laiku. Anot paties menininko, paveikslai – tai dailės kūriniai, ir į juos visada reikia žiūrėti ne kaip į dokumentą, protokolą, bet pajusti, kokias emocijas sukelia.
Grafikos darbai „Lietuvos kunigaikščiai“ labai įtaigiai atspindi Kęstučio, Vytauto, Mindaugo ir Gedimino politikos subtilybes. Grafikos darbams būdinga daug smulkių, tačiau labai svarbių detalių. Štai Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas laiko iškėlęs kalaviją, kuris virsta gyvybės medžiu – jis nešė kultūrą į Rytus. Kunigaikščio Gedimino sapne - matoma pilis. Kunigaikščio Kęstučio kalavijas ne kartą gynė žemę nuo kryžiuočių.
Smagu matyti, kaip daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ – suvienijo visus... Juozo Žuko paveiksluose – dažnai „auga“ ąžuolas... Mes visi šiandien ir buvome tie Lietuvos ąžuolai, augantys ir ošiantys Lietuvai – nuo Veliuonos iki Turmanto.
Dėkojame Turmanto pagrindinės mokyklos direktorei Ninai DOMACKIENEI už idėjos palaikymą, visiems, padėjusiems organizuoti parodą, gausiai susirinkusiems svečiams, Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro direktorei Violetai ANDRIKAITIENEI už bendrystę. Mums miela žinoti, kad Turmanto pagrindinės mokyklos mokinių molinės lietuvaitės veliuoniškius sveikins su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. MES ŠVENČIAME LIETUVĄ KARTU...

Natalija OGINSKIENĖ
Giedrė MIČIŪNIENĖ,
Mokytojos, šventės organizatorės