Dienynas


Pamokų laikas

    1 pamoka 8.30 - 9.15
    2 pamoka 9.25 - 10.10
    3 pamoka 10.20 - 11.05
    4 pamoka 11.25 - 12.10
    5 pamoka 12.30 - 13.15
    6 pamoka 13.25 - 14.10
    7 pamoka 14.20 - 15.05

PavėžėjimasValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žodžiai Paprastam žmogiškumui

Nėra tikriausiai sudėtingesnės sandaros organizmo kaip žmogus – kiekvienas organas, kiekviena organų sistema funkcionuoja savo principais, kiekvienas turime specifinę savo dvasinę ir fizinę sveikatą, kiekvienas individas turi savo gyvensenos ypatumus, charakterio savybes... Todėl norint tiksliau apibūdinti Žmogų, reikia labai daug sąvokų ir žinių. Tačiau, kai imi nagrinėti, net ir giliausių biologijos žinių nepakanka: matai, kad vienas auksinę širdį, kitas – auksines rankas ar auksinę galvą turi.
Mokytoja Vanda POVILAITIENĖ jau keturi dešimtmečiai moko Zarasų rajono vaikus. Tiesa, ne visada juos mokė biologijos, bet žmogiškumo, meilės ir pagarbos Žmogui – tikrai visuomet.
Sufijų išminties žodžiai – turbūt tiksliausiai apibūdintų Žmogų, apie kurį norėčiau kalbėti: „Klausykis, būk atidus, bet kalbėk nedaug. Niekada nekalbėk, jei tavęs neklausia, bet jei paklausia, atsakyk iškart ir trumpai, nesigėdyk, jei tenka pripažinti, jog nežinai to, apie ką klausia. Nesiginčyk dėl ginčo. Nesigirk.“. Tikiu, kad tikslesnio apibūdinimo nėra.
Turmanto pagrindinėje mokykloje mokytoja Vanda POVILAITIENĖ jau septinti metai, tačiau pedagoginis jos darbo stažas – graži skrynia. „Kur tik aš nedirbau“ – santūriai šypteli mokytoja ir prisimena: „Baigusi Vilniaus Universitete biologijos ir chemijos pedagoginę grupę, dirbti pradėjau Antazavės vidurinėje mokykloje, dėsčiau chemiją ir biologiją. Paskui Dusetų Kazimiero Būgos vidurinėje mokykloje teko dirbti su priešmokyklinukais. Tiesa, neilgai. Vėliau, persikėlus gyventi į Zarasus, 27 metai dirbta dabartinėje Pauliaus Širvio progimnazijoje - čia išleistos ir trys pradinių klasių laidos, ir tik paskui, trūkstant biologo, vėl sugrįžau prie dalyko, įrašyto diplome.“ Iki šiol prisimenanti savo pirmąją pradinių klasių laidą – kokie puikūs gabūs buvo mokinukai...
Turmanto pagrindinės mokyklos direktorė Nina Domackienė mokytoją Vandą apibūdina kaip labai tolerantišką ir darbščią, ramaus būdo, taktišką, kruopščią, sąžiningą, kompetetingą mokytoją, kuri tikrai suras išmintingiausią išeitį iš sudėtingiausios situacijos.
Galima žavėtis mokytojos Vandos taktiškumu – net netikėtose, sunkiose situacijose ji išlieka visuomet rami, Jos paprasti, bet labai svarūs išmintingi žodžiai priverčia susimąstyti kiekvieną; patarimai visada esti labai dalykiški, konkretūs, tačiau itin gilūs ir skatinantys pagalvoti, o savo nuomonę sugeba pagrįsti puikiais argumentais. Ji visada lengvai randa kalbą su mokinių tėvais, skaito pranešimus, aktyviai dalyvauja mokyklos vykdomuose projektuose, įvairiose veiklose. Mokytoja mielai talkina kolegoms.
2018 metais Zarasų rajono mero Padėkos raštais Tarptautinės mokytojų dienos proga buvo apdovanoti geriausi rajono pedagogai: už ilgametį nuoširdų ir kūrybišką pedagoginį darbą apdovanota ir Turmanto pagrindinės mokyklos mokytoja Vanda POVILAITIENĖ – rytoj švęsianti gražią metų sukaktį.
Žmogus... kiek daug galima kalbėti apie jį. Galima vardinti jo nuopelnus ir pasiekimus, galima ilgai pasakoti apie nuostabias mokytojos Vandos pamokas – ji mielai jas integruoja su kitais mokymo dalykais... „Garbė – tai išorinė sąžinė, o sąžinė – tai vidinė garbė“ - bylojo vienas svarbiausių XIX a. filosofų Artūras Šopenhaueris: jo žodžiuose sutelpa visa giliausia ir gražiausia išminties pedagogika: pagarba ir žmogiškas paprastumas. Tai pačios svarbiausios Žmogiškumo savybės, kuriomis ir apdovanota mokytoja VANDA...

Giedrė MIČIŪNIENĖ
Nuotrauka Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2019-12-18 Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3