Dienynas

Partneriai

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuostabi Turmanto ir Salako moksleivių išvyka

Net 45 Turmanto ir Salako pagrindinių mokyklų mokiniams projekto lėšomis buvo organizuota išvyka į Uteną. Pirmiausia apsilankę Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakultete, buvome ne tik supažindinti su stojimo galimybėmis, sąlygomis ir profesijomis, tačiau čia buvo demonstruojamas - atliekamas tyrimas - vandens tinkamumo testas. Sveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultete susipažinome su įvairiomis specialybėmis ir jų darbo kabinetais – matėme, kaip atliekamos grožio procedūros, kaip vyksta masažai, kokiomis priemonėmis bandoma sugrąžinti ligų pažeistas įvairias gyvybiškai svarbias funkcijas. O kadangi šis fakultetas šalia Utenio aikštės – negalėjome nepasigrožėti miesto centre papuošta žaliaskare ir šventinėmis eglutėmis, kurias puošė Utenos rajono įvairios Švietimo įstaigos. Tikrai žavėjomės paprastomis, bet genialiomis idėjomis...

Utenos regioninis profesinio mokymo centras, nors ir ruošėsi tarptautiniam konkursui, mus pasitiko svetingai – pasiskirstę į 4 grupes (automobilių mechanikai, apdailininkai (statybininkai), maisto pramonės darbuotojai ir virėjai), mokiniai daug sužinojo apie profesijų ypatumus, jų galimybes šiuolaikinėje darbo rinkoje. Pieno produktų laboratorijoje vyko ne tik teoriniai mokymai, bet buvo rodoma, kaip gaminama varškė, kaip spaudžiamas sūris, kokie priedai dedami į juos, paaiškinta, kaip yra gaminamas pieno išrūgų šampanas. Ir nors šioje veikloje dalyvavo kaimo vietovėse gyvenantys vaikai, daugeliui – pieno produktų gamybos procesas visai menkai jiems težinomas. Duonos kepimo ceche dirbusios mergaitėms buvo ne tik pasakojama apie kepimo technologijas, bet ir pačios turėjo galimybę kepti kūčiukus. Automobilių remontininkai susipažino su šia labai reikalinga profesija. Tačiau gal labiausiai džiaugėsi tie, kurie tądien turėjo galimybę dirbti stalių dirbtuvėse – jie patys pasigamino rodomąją lazdelę.

Šventasis Augustinas teigė: „tas, kas dirba savo rankomis, yra darbininkas. Tas, kas dirba savo rankomis ir savo galva, yra meistras. Tas, kas dirba savo rankomis, galva ir širdimi, yra menininkas.“ Atrodė, kad šiame mokymo centre gali būti visuose asmenyse – jis tiesiog sužavėjo erdviomis laboratorijomis, puikia įranga, geranoriška aplinka.

Kad išvyka buvo puikiai organizuota, dėkingi esame Zarasų švietimo centro metodininkei Laimai Mikitienei, o už saugumą kelyje - UAB „Zarasų autobusai“ vairuotojui Vytautui Govedui.

Giedrė Mičiūnienė
Nuotraukos Nijolės Šeibelienės

· Administratorius · 2015-01-01· Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296