Dienynas


Pamokų laikas

    1 pamoka 8.30 - 9.15
    2 pamoka 9.25 - 10.10
    3 pamoka 10.20 - 11.05
    4 pamoka 11.25 - 12.10
    5 pamoka 12.30 - 13.15
    6 pamoka 13.25 - 14.10
    7 pamoka 14.20 - 15.05

PavėžėjimasValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Adventas – tai kelias į šventę

Trumpėja šviesos laikas ir prasideda kelionė į Adventą. Tamsusis prieškalėdinis laikotarpis prasideda nuo artimiausio sekmadienio po Šv. Andriejaus. Tai žmonių dvasinio bei fizinio apsivalymo, stebuklingos ramybės ir susitaikymo metas.
Trečiadienio rytą gražia menine – poetine kompozicija pradėjo Turmanto pagrindinės mokyklos septintokės su mokytoja Giedre Mičiūniene. Keliavome į laukimo metą, Adventą, tarsi lauktume ateinančio nepaprasto įvykio ir ieškojome kelio ne tik į savo namus, bet ir į savo širdies gelmes, kad įsiklausytume į save ir šalia esančius.

· Administratorius · 2017-11-30· Toliau... · 833 Peržiūros ·Spausdinti

EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖ

Lapkričio 20-24 d. Turmanto mokyklos bendruomenė prisijungė prie Aplinkos ministerijos koordinuojamos iniciatyvos Europos atliekų mažinimo savaitės.
Europos atliekų mažinimo savaitė – renginys, kasmet vykstantis paskutinę lapkričio savaitę, kurio tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais.
Mes visą mėnesį ruošėmės šiam renginiui – rinkome sulčių, limonado pakuotes, senus diskus, senus drabužius ir kitus nebereikalingus daiktus, kad iš jų galėtume paskui sukurti kažką naują ir prikelti juos naujam gyvenimui. Kadangi artėja Kalėdos ir Nauji metai, nutarėme pasidaryti šioms šventėms dekoracijas, papuošimus. Dešimtokai sukonstravo laikrodį, kitų klasių mokiniai darė nykštukus, o ikimokyklinukai - aštuonkojus. Du didžiuliai maišai šiukšlių pavirto smagiomis dekoracijomis, kurios kelia nuotaiką, džiaugsmingai nuteikia šventėms.

Sekretorė Dalia Kožemiakina
Nuotraukos autorės

· Administratorius · 2017-11-28· Toliau... · 858 Peržiūros ·Spausdinti

„Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas

2017 m. lapkričio 23 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapo varžybos. 7-8 klasių grupėje dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda, kuri I konkurso etape, vykusiame Zarasuose, tapo laimėtoja.
Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ - tai 8 rungtys: 7 - mokiniams, 1 – mokytojui ir ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistui. Kiekviena komanda parodė savo prisistatymą, paskui buvo atliekamos įvairios užduotys: sveikos gyvensenos, žmogaus saugos, kapitono, žalingų įpročių prevencijos ir kt.
Nors mūsų mokyklos mokiniai ir labai stengėsi, tačiau nebuvome tarp komandų, surinkusių daugiausiai taškų, tačiau mums visiems tai buvo labai naudinga nauja patirtis ir savęs išbandymas. Gavome padėkos raštus, dovanėlę - komandai.

· Administratorius · 2017-11-24· Toliau... · 705 Peržiūros ·Spausdinti

PRIEŠGAISRINĖ SAUGA

„Gaisras – tai nekontroliuojamas, vykstantis ne tam skirtoje vietoje degimas, keliantis pavojų žmogui, turtui ar aplinkai”. Todėl 2017 metų lapkričio 14 dieną 8.30 val. Zarasų r. Turmanto pagrindinėje mokykloje prasidėjo civilinės saugos stalo pratybos „Priešgaisrinė sauga“.
Dalyviai turėjo galimybę išanalizuoti gaisro plitimo stadijas ir jo priežastis.
Mokymų organizatorė, mokytoja Natalija Oginskienė, rodant vaizdinę medžiagą, visiems pasiūlė atsakyti į klausimus: Kaip elgsitės kilus gaisrui?
Kuo gesinsite? Kaip išeisite iš patalpos (tai vadinama evakuacija)? Kaip ir kam pranešite apie gaisrą?

· Administratorius · 2017-11-15· Toliau... · 616 Peržiūros ·Spausdinti

* * *


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
kviečia šalies gyventojus kūrybingai pasiruošti
LIETUVOS GIMTADIENIUI
(2018 m. vasario 16 d.)
Remdami šią iniciatyvą skelbiame akciją
„AŠ NORIU PASVEIKINTI LIETUVĄ“
Kviečiame visus būti aktyvius

Organizatorės- mokytojosN. Oginskienė, G. Mičiūnienė

· Administratorius · 2017-11-14 Spausdinti

JUOSTOS SUJUNGĖ DVIEJŲ RAJONŲ BENDRUOMENES

Nuo seno buvo tikima, kad „Juosta simbolizuoja gyvenimo kelią, kuris yra nuaudžiamas, nutiesiamas“, o juostos dovanojimas reiškia - susisieti keliais su žmogumi, atverti save ir savo santykį su kitu“..
Tautos kalba - etninės kultūros pamatas, jo dėka geriau suprantame tautos socialinę ir kultūros istoriją, išsiugdome meilę tėvynei, pilietinę savimonę ir tautinį tapatumą. Lietuvių juostos ir jų ornamentai yra vienas ryškiausių tapatumo simbolių. Turmanto pagrindinė mokykla gali didžiuotis – šiemet juostų pynimo mokėsi visi – ir ne vien todėl, kad 2017 -ieji – Tautinio kostiumo metai, bet palaikydami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvą: „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“, organizavome akciją „Nupink smagią juostą LIETUVAI“, kurios tikslas – 99 juostos (tiek, kiek metų Tėvynei), buvo įgyvendintas ir viršytas. Mes tada džiaugėmės, kad mokiniai dirbo labai aktyviai, kad nepažįstamas mums žmogus iš Vilniaus – Tomas Bartulevičius, paremdamas kilnią mūsų akciją, dovanojo beveik 5 kg laaaabai reikalingų siūlų pynimui. Vėliau visos juostos dalyvavo Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“; surengta parodėlė mokykloje, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Turmanto struktūriniame padalinyje.

· Administratorius · 2017-11-12· Toliau... · 1034 Peržiūros ·Spausdinti

LIETUVIŲ TAUTOSAKOS PĖDSAKAIS

Helovynas – Vakarų Europos, Šiaurės Amerikos šventė. Jos metu žmonės persirengia siaubo filmų, mitologiniais personažais; vaikai vaikšto po namus ir prašo saldainių. Jaunimui ši šventė labai patinka.
Turmanto mokyklos mokiniai taip pat šventė šią šventę, bet programai pasirinko lietuvių tautosaką. K. Feščenko sekė sakmę „Laumiukas“, kurią inscenizavo V. Mlynovskytė, T. Špilevaja, I. Krasnovas ir J. Mardosas. Renginio vedėjos M. Chaževskaja ir A. Pankratjeva užminė žiūrovams mįslių. Mažieji voriukai (1-4 klasių mokiniai) sušoko šokius „Gražus mūsų jaunimėlis“ ir „Audėjėlė“, vyresnių klasių šokėjos (K. Feščenko, A. Pankratjeva, M. Chaževskaja, A. Špilevaja, S. Gavštel) sušoko „Laumių“ ir „Atgijusių mumijų“ šokius.

· Administratorius · 2017-11-10· Toliau... · 849 Peržiūros ·Spausdinti

Konkursas!

Daugelis turi sukaupę daug nuotraukų, kurios atspindi ne tik Jūsų gyvenimo akimirkas, bet ir gyvenamosios vietos istoriją. Mes skelbiame konkursą „SURASK TURMANTO MIESTELIO SENĄ NUOTRAUKĄ“, skirtą LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO 100- MEČIUI.

Seniausios nuotraukos turėtojas bus apdovanotas padėkos raštu. Nuotraukų originalus pristatyti iki 2018 m. vasario 12 d. organizatorėms į Turmanto pagrindinę mokyklą arba atsiųsti elektroniniu adresu: natalija.oginskiene@gmail.com arba giedre.miciuniene@gmail.com Originalai bus grąžinami. Nuotraukos bus naudojamos mokymo tikslams.

Mokytojos organizatorės Natalija Oginskienė, Giedrė Mičiūnienė

· Administratorius · 2017-10-26 Spausdinti

MES LAIMĖJOME

Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla sukvietė Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ rajoninio etapo dalyvius. Šio konkurso tikslas – ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, propaguoti sveiką gyvenimo būdą.
Konkurse dalyvavo 2 mūsų mokyklos komandos (konkurso reikalavimai: ją sudaro 5 mokiniai, 1 mokytojas ir 1 visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, dirbantis mokykloje). 5-6 klasių komanda: Anastasija Ignatjeva, Adrijana Krasnova, Vytas Mardosas, Vilija Mlynovskytė, Mark Romanovskij, mokytoja Natalija Oginskienė. 7 -8 klasių komanda – Marija Chaževskaja, Sniežana Gavštel, Andrej Pankratjev, Ana Pankratjeva, Vitalijus Rolikas (mokytoja Giedrė Mičiūnienė). Sveikatos priežiūros specialistė Genė Juršienė.

· Administratorius · 2017-10-26· Toliau... · 596 Peržiūros ·Spausdinti

„Stop. Pasakyk - NE“

Vykdydami Visuomenės sveikatos specialiosios rėmimo programos projektą „Stop. Pasakyk - NE“, 5-10 klasių mokiniai su savo auklėtojais kūrė plakatus: „Žalingiems įpročiams – NE“.
Plakatai atskleidžia, kad mokiniai supranta neigiamą priklausomybių poveikį, geba tai vertinti. Skirtingais vaizdiniais, simboliais plakatuose išreiškiamos jų mintys, nors akcentuojama tas pats.
Vaikai, suvokdami žalą ir grėsmes, kurias sukelia skirtingos priklausomybės, įgaus atsparumą neigiamiems gyvenimo reiškiniams dar prieš susiduriant su jais.
Gerai pagalvok imdamas ar siūlydamas. „Stop. Pasakyk - NE“ visada ir visur..

Giedrė Mičiūnienė, mokytoja
Nuotraukos autorės

· Administratorius · 2017-10-23· Toliau... · 580 Peržiūros ·Spausdinti

PRIKLAUSOMYBĖS BŪNA VISOKIOS

Vykdant Visuomenės sveikatos specialiosios rėmimo programos projektą „Stop. Pasakyk - NE“, stengiamasi formuoti suvokimą, kad priklausomybė įvairioms psichotropinėms medžiagoms vystosi nepriklausomai nuo amžiaus; kad mes patys dažniausiai lemiame savo pasirinkimą.
Išvyka į Zarasų socialinės globos namus, manau, liks vaikų širdelėse ilgam. Visada geriausiai prisimename tai, ką išgirstame ir pamatome. Todėl susitikimas su Diana, Rimantu, Algiu ir Osvaldu, kurie savo gyvenimo istorijas papasakojo mūsų mokiniams, tikrai neįkainojamas. Visi jie kalbėjo atvirai – jei ne priklausomybė, šiandien jų gyvenimas būtų kitoks: čia nebuvo priekaištų, kaltinimų, tačiau teigė tą patį: „NEBANDYKITE“, nes tai žudo svajones, griauna šeimas, ardo santykius, gadina sveikatą.

· Administratorius · 2017-10-20· Toliau... · 702 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3