Dienynas


Pamokų laikas

    1 pamoka 8.30 - 9.15
    2 pamoka 9.25 - 10.10
    3 pamoka 10.20 - 11.05
    4 pamoka 11.25 - 12.10
    5 pamoka 12.30 - 13.15
    6 pamoka 13.25 - 14.10
    7 pamoka 14.20 - 15.05

PavėžėjimasValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vaikų pasakos – sparnai Lietuvai

Aštuntus metus organizuojamas 1-5 klasių šalies mokinių kūrybinis konkursas „Lietuvos vaikai kuria pasakas“, kurio tikslas – lavinti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus; ugdyti mokinių pilietinį suvokimą, pagarbą lietuvių tautos istorijai, kalbai, tradicijoms, kasmet susilaukia vis didesnio dėmesio. Šįkart buvo gauta 540 pasakų ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienyje gyvenančių lietuvių.
Į šio konkurso baigiamąjį renginį, kuris gegužės 8 dieną vyko VšĮ „Girstučio“ kultūros ir sporto centre Kaune, buvo pakviesti ir mūsų rajono vaikai, šiais metais ypatingai aktyviai dalyvavę konkurse: 23 ketvirtos klasės mokiniai iš „Santarvės“ pradinės mokyklos (mokytoja Alicija Dumbravienė), 2 Pauliaus Širvio progimnazijos penktokai (mokytoja Andželika Vitkūnienė), 2 Salako pagrindinės mokyklos ketvirtokės (mokytoja Dalia Baubinaitė) ir 10 penktokų iš Turmanto pagrindinės mokyklos (mokytoja Giedrė Mičiūnienė).

· Administratorius · 2015-05-11· Toliau... · 1281 Peržiūros ·Spausdinti

Svečiuose policijos šuo Amsis

Gegužės 6 d. Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus aplankė policijos bičiulis – kalbantis šuo Amsis. Kartu su Amsiu mažieji mokėsi pažinti šviesoforo spalvas, žaidė, fotografavosi, vaišinosi saldumynais. Visiems buvo smagu, linksma. Atsisveikindami mažieji padovanojo Amsiui kelio ženklų piešinukus. Amsis pažadėjo dar vaikučius aplankyti.

Mokytoja Vesta Gabrielė Kastėnienė
Nuotraukos autorės

· Administratorius · 2015-05-10· Toliau... · 1101 Peržiūros ·Spausdinti

Kad Vaikystė ir Knyga taptų dvynėmis

Bibliofilas Domas Kaunas yra sakęs: „Spaudos atgavimo diena turėtų būti antroji šventė po nepriklausomybės atgavimo.“ Visiems žinomas dainininkas Andrius Mamontovas teigia: „Jeigu norite, kad jūsų vaikai užaugę gyventų gerai, laimingai ir turtingai, išmokykite juos skaityti knygas“. O kas gi nenorėtų būti laimingas? Seniai suvokę spausdinto žodžio galią ir vertę, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos laisvės dienai paminėti respublikoje organizuojame įvairius renginius. Turmanto pagrindinėje mokykloje tądien vyko Knygos šventė.
Prisiminėme spaudos draudimą – dvasinę Lietuvos okupaciją, puikiai įrodžiusią, jog spausdintas žodis ir dvasia yra stipresnė už kūną. Juk todėl 2004 m. UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų, nes ji – XIX a. Lietuvos istorijos fenomenas.
Ketvirtos klasės mokinukai J. Marcinkevičiaus, Jovaro, V.Palčinskaitės, L.Gutausko I.Šimonytės eilėraščių posmais ne tik atskleidė knygos grožį, svarbą, reikšmę, bet ir knygnešių drąsą, ryžtą ir vaikų skaitymo džiaugsmą.

· Administratorius · 2015-05-08· Toliau... · 1192 Peržiūros ·Spausdinti

Etnokultūra ir vaikai

2015-ieji –Etnografinių regionų metai Lietuvoje. Įkvėpti šios žinios, Turmanto pagrindinės mokyklos penktokai kartu su priešmokyklinukais, vadovaujami mokytojos V. Gabrielės Kastėnienės, parengė programėlę „Etnokultūra ir vaikai“. Balandžio 29 dieną ji buvo parodyta Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos, Magučių ugdymo skyriaus ir Suvieko ugdymo skyriaus vaikučiams bei jų auklėtojoms. Nuobodžiauti neteko niekam, nes liaudies kuryba: dainelės, pasakos, žaidimai-rateliai, mįslės, greitakalbės, skaičiuotės –

· Administratorius · 2015-05-04· Toliau... · 1117 Peržiūros ·Spausdinti

Akcija „DAROM – 2015“ mokykloje

Jau 8-tą kartą Lietuvoje vyksta akcija „Darom“. Per 8-erius metus mūsų miestai, miesteliai ir miškai tapo švaresni, gražesni, o vandens telkiniai – malonesni maudytis. „Darom“ – tarptautinė visuomeniniais pagrindais paremta organizacija, kuri vienija daugiau nei 190 pasaulio valstybių ir kurioje vyrauja šie pagrindiniai veiklos akcentai: APLINKOSAUGA, PILIETIŠKUMAS, SAVANORYSTĖ. Balandžio 24 dieną mūsų mokykla taip pat dalyvavo akcijoje „Darom-2015“. Mokiniai susiskirstė į 4 komandas. Turmanto seniūnas nurodė teritorijas, kurias turėjome sutvarkyti,pasirūpino maišais ir pirštinėmis. Visus stebino moksleivių nuoširdus darbas ir gražus bendravimas bei tarpusavio pagalba.

· Administratorius · 2015-04-29· Toliau... · 1059 Peržiūros ·Spausdinti

Velykinių margučių paroda

Šiemet Velykos katalikams ir stačiatikiams nesutapo, todėl velykinių margučių paroda mokykloje veikė beveik 2 savaites. Mokiniai demonstravo originalius marginimo būdus bei raštus. Vieni atnešė vašku išpieštus, kiti – laku išdažytus ar išskutinėtus margučius, trečių velykaičiai buvo išmarginti svogūnų lukštų nepakartojamais raštais ir atspalviais . Kadangi gamtoje jau buvo galima rasti žolynų, kiaušiniai neretai buvo dažomi aplipdžius juos įvairiomis žolelėmis. Tačiau ypatingą susidomėjimą sukėlė nagų laku piešti ir šilko skepetaitėmis dažyti. Apibendrindama parodą, mokyklos direktorė įteikė padėkos raštus klasėms už dalyvavimą. Mokiniai, dalyvavę parodoje, buvo paskatinti saldumynais, o tie, kurių margučiai originaliausi ir gražiausi, apdovanoti prizais. Mokiniai pademonstravo sugebėjimus bei saviraišką, mokėsi vieni iš kitų kiaušinių marginimo meno.

Mokytoja Nijolė Šeibelienė
Nuotraukos Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2015-04-20· Toliau... · 1009 Peržiūros ·Spausdinti

Velykinis Margutis - prasmingas šventės akcentas

Velykos - svarbiausia daugelio krikščionių pavasario šventė, kuri siejama su Kristaus prisikėlimu, tačiau vaikams dažniausiai asocijuojasi su spalvingais margučiais, jų ridenimu.
Jau treti metai Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja puikiame „Naisių vasaros“ projektų mecenato ir sumanytojo Ramūno Karbauskio organizuotame konkurse „Vaikų Velykėlės 2015“, kuriam pradedama ruoštis visada iš anksto – juk ne taip jau lengva sugalvoti, kaip pagaminti milžininšką kiaušinį – 2 metrų aukščio ir 1 metro skersmens, kad būtų ir tvirtas, ir stabilus. O jau tada, kai kiaušinis buvo paruoštas, kai visi susirinkome po atostogų, pradėjome galvoti ir apie puošimą. Padalijome jį vienodo pločio horizontaliomis juostomis, kad „savo plotelį“ galėtų papuošti kiekviena klasė, grupė.

· Administratorius · 2015-04-18· Toliau... · 1246 Peržiūros ·Spausdinti

Paskaita apie patyčias

Š. m. kovo 26 d. Zarasų rajono policijos komisariato nepilnamečių reikalų inspektorė Natalija Papečkytė lankėsi Zarasų rajono savivaldybės Turmanto pagrindinėje mokykloje, kurioje pirmų–dešimtų klasių moksleiviams skaitė paskaitą apie patyčias mokykloje, kieme, namuose.
Pareigūnė moksleiviams paaiškino patyčių sąvoką, jų formas, kur dažniausiai yra susiduriama su patyčiomis. Kartu su vaikais buvo analizuojamos priežastys dėl kurių vaikai tyčiojasi iš savo draugų. Pasak vaikų, jie dažniausiai tyčiojasi dėl kūno sudėjimo, aprangos, plaukų spalvos ir pan. Policijos pareigūnė aiškino, kokios būna patyčių pasekmės, tiek patiriantiems patyčias, tiek besityčiojantiems iš kitų. Susitikimo metu buvo analizuojamos įvairios patyčių situacijos, būdai, kuriais galima išspręsti konfliktus nesityčiojant iš kitų. Moksleiviams buvo priminta, kad jie turi ne tik teises, bet ir pareigas, kurių turi laikytis. Pareigūnė susitikimo metu akcentavo tai, kad gali bendrauti normalia gražia kalba nesityčiojant iš kitų. Paskaitos pabaigoje mokiniai padėkojo pareigūnei už apsilankymą bei pažadėjo stengtis gyventi be patyčių.

Zarasų rajono policijos komisariato informacija

· Administratorius · 2015-04-03· Spausdinti

Padėka už dalyvavimą akcijoje „Gyvasis tautos žiedas“

Džiaugiamės, kad Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metis Lietuvoje paminėtas įvairiai, gražiai, aktyviai. Esame dėkingi Jums, kad atsiliepėte į mūsų kvietimą surengti pilietiškumo akciją „Gyvasis tautos žiedas“ – net per 150 įstaigų pranešė mums, kad surengė tokią akciją, ir atsiuntė nuotraukas. Siunčiame Jums elektroninę Padėką, liudijančią apie Jūsų nuostabų renginį.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas

· Administratorius · 2015-03-25· Spausdinti

Integruotos pamokos, skirtos Žemei dienai

Kovo 20 dieną 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. 1992 m. Žemės dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
Džiugu, kad šios dienos minėjimas kasmet tampa vis svarbesnis, nes puikiai visi suvokiame, jog mes negalime egzistuoti be Žemės, be jos gyvybiškai svarbių išteklių – oro ir vandens.
Ieškodami netradicinių formų ir būdų bei jų pritaikymo galimybių ugdymo procese, nusprendėme, kad šiemet Žemės dieną Turmanto pagrindinėje mokykloje paminėsime, integruodami kelis mokomuosius dalykus.
Pirmoji pamoka - lietuvių kalbos ir biologijos integruota pamoka, kurią pradėjome gėrėdamiesi žibučių puokštele ir klausydamiesi įvairiausių paukštelių balsų. Juk ne veltui Žemės dieną minime tada, kai kasdien vis daugėja giesmininkų, raginančių Žemelę iš žiemos miego keltis, kai nedrąsūs žolynėliai jau kyšteli savo lapelius. O kad augalai ne tik orą grynina, bet ir įvairiais raštais audinį numarginti gali, mokiniai puikiai tuo įsitikino – atlikdami grupelėse mažytį bandymą – jų skepetaitės pražydo žalsva, melsva, rausva, netgi violetine spalvomis.

· Administratorius · 2015-03-22· Toliau... · 1224 Peržiūros ·Spausdinti

GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS
Nuotraukos Gintauto Antanavičiaus

· Administratorius · 2015-03-13· Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3