Dienynas

Partneriai

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Energinių gėrimų poveikis sveikatai

2014 m. lapkričio 1 dieną įsigaliojo draudimas jaunesniems kaip 18 metų asmenims parduoti energinius gėrimus.
Energinių gėrimų sudėtyje yra cukraus, kofeino, taurino ir kitų stimuliuojamųjų medžiagų. Šios medžiagos sukelia neigiamas pasekmes vaikų ir paauglių sveikatai. Kofeinas sutrikdo miego ciklą, per didelis cukraus kiekis susijęs su netinkama mityba, antsvoriu, dantų ėduonimi. Energiniai gėrimai nėra natūralūs, prisotinti angliarūgšte -ji dirgina skrandį. Dažikliai, konservantai gali sukelti alerginius susirgimus. Vartojant energinius gėrimus, gali vystytis priklausomybė nuo jų, taip pat neigiamai veikia kraujotakos sistemą, sekina nervų sistemą, padidina vaikų ir paauglių aktyvumą, gali sukelti nemigą ar nuovargį.

· Administratorius · 2015-01-29· Toliau... · 1028 Peržiūros ·Spausdinti

„Anykščių Šilelis“ – Katedra Gamtai ir Kalbai

Poeto Antano Baranausko 180-ąsias gimimo metines Turmanto pagrindinėje mokykloje minėjome netradiciškai: integruodami 3 mokomuosius dalykus - lietuvių ir rusų kalbas bei biologiją.
Prisiminėme romantinės poezijos pradininko biografijos faktus, kurių pagrindinis -akcentas: lietuvių kalba tobulai tinka atskleisti žmogaus ir gamtos ryšį, akcentuoti augalijos įvairovę, „Anykščių Šilelio“ didingumą.
Minutėlei stabtelėję, kad galėtume prisiminti, kokias grybų rūšis mes pažįstame, o jau tada – tekini į „Anykščių šilelį“...

· Administratorius · 2015-01-23· Toliau... · 1188 Peržiūros ·Spausdinti

Turmante to dar nebuvo!

Šiemet Metų knygos rinkimai, jau tapę tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu, vyksta jau dešimtą kartą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų kategorijose.
Zarasų r. Viešosios Bibliotekos Turmanto filialas, dalyvavęs Skaitymo skatinimo priemonių projekte, laimėjo ne tik paauglių knygų penketuką, bet ir galimybę susitikti su šiai grupei rašančiu rašytoju. Bibliotekininkės Jelenos Gurskajos naujiena labai nudžiugino - mūsų mokykloje lankysis toks garbus svečias.

· Administratorius · 2015-01-15· Toliau... · 1307 Peržiūros ·Spausdinti

Atmintis gyva

Nėra nė vieno žuvusiojo dėl laisvės kapo, ant kurio nebūtų sudygusios laisvės sėklos, savo ruožtu teikiančios gyvybę naujiems daigams.
Voltas Vitmenas
Visais laikais didžiausias tautos turtas buvo ir tebėra šalies gyventojų pilietiškumas, kuris siejamas su ketinimais ginti valstybės nepriklausomybę. 1991 metų sausio 13 d. beginkliams Lietuvos piliečiams pavyko atremti Sovietų Sąjungos agresijos išpuolį ir išreikšti savo laisvės siekį.

· Administratorius · 2015-01-14· Toliau... · 1127 Peržiūros ·Spausdinti

Lietuviškų knygų citatų konkurso nugalėtojai

Pagrindinį prizą, kurį įsteigė Prezidentūra, laimi Giedrė Mičiūnienė, už citatą: „Kalba – bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink ją – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę, užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką.“ Mikalojus Daukša „POSTILĖ“.

· Administratorius · 2015-01-12· Toliau... · 1258 Peržiūros ·Spausdinti

„Iniciatyvos fondo“ dovanos

Jau kelinti metai viešosios įstaigos „Iniciatyvos fondas“ vyresniųjų klasių moksleiviams ir aukštųjų mokyklų studentams organizuoja konkursą įvairiems leidiniams, reikalingiems mokslui ar asmeniniam tobulėjimui, gauti. Šios įstaigos, pradėjusios veiklą 2007 metais, tikslas- skatinti socialinę iniciatyvą, organizuojant įvairias programas atskiroms visuomenės grupėms, todėl teigia: „Kelias į geresnę ateitį ir sėkmę didžiąja dalimi priklauso nuo pačios visuomenės, jos aktyvumo ir rodomų iniciatyvų“.

· Administratorius · 2015-01-09· Toliau... · 1246 Peržiūros ·Spausdinti

Nuostabi Turmanto ir Salako moksleivių išvyka

Lietuvos neformaliojo švietimo centras jau keleri metai vykdo mokinių profesinio orientavimo projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“. Šiais, 2014 – 2015 mokslo metais, projekto tikslas - organizuoti kuo daugiau mokiniams skirtų pažintinių profesinio veiklinimo vizitų į įvairius mokymo centrus, įmones, įstaigas, organizacijas, kad mokiniai galėtų plačiau susipažinti su įvairiomis profesijomis – kauptų darbo patirtį, ugdytų profesinę motyvaciją.

· Administratorius · 2015-01-01· Toliau... · 1299 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus