ValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

PARODA „KALĖDŲ ANGELAS“

Artėjant Šv. Kalėdoms susimąstome apie jų prasmę ir reikšmę. Neatsiejamas Kalėdinio laikotarpio atributas yra angelų motyvas. Daugelis žmonių tiki, kad angelai įkūnija dangaus būtybes, kurios saugo juos visą šventinį laikotarpį, todėl Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai su dideliu entuziazmu ėmėsi iniciatyvos ir nusprendė organizuoti mokykloje jų gamybą. Keramikos būrelio ir dailės pamokų metu, pasitelkus kūrybiškumą, moksleiviai turėjo galimybę savo rankomis pasigaminti iš molio, gipso ir kartono nemažai nuostabių angeliukų. Visi darbai buvo pademonstruoti gruodžio 10 d. parodoje „Kalėdų Angelas“, kuri maloniai pradžiugino mokykloje apsilankiusius mokinių artimuosius.

Mokytoja Natalija Oginskienė
Nuotraukos sekretorės Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2015-12-14· Toliau... · 1038 Peržiūros ·Spausdinti

Adventas – tai gerumo tiltas

Adventas – tai gerumo tiltas, tiesiamas mūsų širdyse laukiant gražiausių metų švenčių. Keturios Advento savaitės: Priimti – Atleisti – Paguosti - Mylėti. Keturios Žvakelės Advento vainike – Atleidimas, Viltis, Gerumas ir Meilė. Šios tauriausios savybės visada siejamos su Tolerancija, humanizmu ir pilietiškumu. Advento puokščių parodėlės pristatymas Turmanto pagrindinėje mokykloje prasidėjo poetiniais žodžiais, kurie kvietė ne tik pasigrožėti labai įvairiomis mokinių sukurtomis puokštėmis, bet vertė stabtelėti ir susimąstyti, kokie gi tauriausi žodžiai apibūdina kiekvieną raidelę. Klausantis jų apibūdinimo – buvo sudėliotas žodis – Adventas.
Adventas prasidėjo, o tai reiškia, kad prasidėjo atviras, dosnus, veiklus, esminis, nuostabus, teisingas, angeliškas, stebuklingas laikas....

Stanislava DAUNARAVIČIENĖ,
Giedrė MIČIŪNIENĖ, mokytojos

· Administratorius · 2015-12-02· Toliau... · 1182 Peržiūros ·Spausdinti

Pasakos – nuostabi aplinkos pažinimo mokykla

Nepastebimai prabėgo jau 2 mėnesiai, kai Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Turmanto struktūriniame padalinyje vyksta NVŠ (neformaliojo vaikų švietimo) programa „Pasakų kraitelė“. Visi vaikai – Turmanto pagrindinės mokyklos mokinukai. Labai miela, kad visada mus mielai sutinka ir laukia bibliotekininkės – Jelena ir Marina, nes ir joms tenka atsakyti į begalinius vaikų klausimus, tas 2 valandas „persikelti“ į kitokį - vaikystės pasaulį, kur daug šurmulio ir „kodėlčiavimo“, ryškesnių spalvų ir svajingo polėkio. Puiku, kad vaikų akyse nėra apatijos, nusivylimo.

· Administratorius · 2015-11-27· Toliau... · 1223 Peržiūros ·Spausdinti

Džiaugiamės ADRIANOS SĖKME

Penktadienį Zarasų rajono viešojoje bibliotekoje vyko rajono pradinių klasių mokinių renginys –meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“.
Tradiciškai jame visada dalyvauja ketvirtokai. Iš visų rajono mokyklų suvažiuoja geriausi skaitovai.
Šiais metais konkurse dalyvavo 12 mokinių. Šįkart skambėjo A.Matučio, J.Erlicko, M.Vainilaičio, Č.Navakausko eilėraščiai, tarminiai tekstai. Komisija žavėjosi vaikų nuoširdumu, žodžio raiška.
Kadangi šie metai paskelbti Regionų metais, Zarasų rajono viešoji biblioteka įsteigė prizą už tarminio tekstą raišką. Jis skirtas mokinukei iš Salako - Kamilei Visockaitei (mokytoja R.Putrimaitė).

· Administratorius · 2015-11-24· Toliau... · 1294 Peržiūros ·Spausdinti

Gimtųjų namų šiluma

Kiekviena pamoka – skirtingas scenarijus, tačiau visada krebžda tas pats klausimas: ar sugebėsi „pažadinti“ mokinių motyvaciją, ar pasirinkai geriausią metodą, padėsiantį pasiekti ugdymo tikslų bei uždavinių. Todėl ieškome įvairesnių formų, suprantamesnių būdų, kad mokiniams būtų ir įdomu, ir naudinga, kad būtų ugdomos vertybinės nuostatos ir suteikiamos būtinos kompetencijos.
Ugdymo proceso integravimas turi didelę praktinę vertę bei reikšmę: tokios pamokos tampa šiuolaikinio mokymo būtinybe, nes skirtingi mokymo dalykai papildo vienas kitą. Mokiniams patinka integruotos pamokos, be to įvairesnė veikla skatina kūrybingumą, kritinį mąstymą, formuoja bendravimo ir bendro darbo įgūdžius, savarankiškumą.

· Administratorius · 2015-11-19· Toliau... · 1278 Peržiūros ·Spausdinti

ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ TURMANTO BIBLIOTEKOJE

Šių metų lapkričio 9-13 dienomis Turmanto bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurioje dalyvavo ir Turmanto pagrindinės mokyklos 2-os, 4-os klasės mokiniai. Bibliotekoje vaikai daug sužinojo apie Šiaurės šalis, prisiminė žinomus Šiaurės šalių rašytojus.
Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema buvo „Draugystė“, todėl vaikai aptarė, kaip jie supranta žodį „draugystė“, kokia draugystė gali būti bibliotekoje. Vaikai skaitė rašytojos Marija Gripė kūrinio „Hugas ir Jozefina“ ištraukas, kuriose buvo aprašyta berniuko ir mergaitės draugystė. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė vaikams labai patiko. Iš bibliotekos vaikai išėjo kupini įspūdžių ir su Šiaurės šalių autorių knygelėmis rankose.

Rita Urbietienė
Nuotraukos bibliotekininkės Jelenos Gurskajos

· Administratorius · 2015-11-18· Toliau... · 1068 Peržiūros ·Spausdinti

Tolerancijos diena Turmanto mokykloje

Lapkričio 16-ąją minima Tolerancijos diena. Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais aptarė tolerancijos svarbą mūsų visuomenei ir aktualumą. Visi suprato, kad norint būti tolerantiškiems - pirmiausia reikia pradėti nuo savęs: suprasti, gerbti, pripažinti šalia esančius žmones, ir taip pat atvykusius iš kitų šalių piliečius. Mokiniai kūrė šių metų Tolerancijos dienos simbolį – mozaiką – iš popieriaus skirtingų gabaliukų, iš atskirų piešinių, iš keraminių plytelių detalių ir mezginių. Jiems padėjo mokytojos Natalija Oginskienė, Stanislava Daunoravičienė ir Dalia Kožemiakina.

· Administratorius · 2015-11-17· Toliau... · 1132 Peržiūros ·Spausdinti

Šviesūs poezijos krisleliai

Jau ne pirmi metai Turmanto pagrindinėje mokykloje vyksta meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvauja 3 -7 klasių mokiniai. Tai puiki galimybė paliesti žodį, išgirsti kitą jo reikšmę, o ketvirtokams – nuostabi repeticija rajoninio meninio skaitymo konkurso išvakarėse.
Šiemet mūsų konkursas skirtas vaikų poetui Anzelmui Matučiui, minint 30-ąsias jo mirties metines. Nuotaikingi poeto posmai kaskart verčia susimąstyti – pastebėti mūsų pačių ydas ar pasigrožėti netikėtai atsiveriančiu kasdieniniu gamtos grožiu, kurio būtum gal ir nepastebėjęs. Nors poetas buvo apdovanotas daugeliu premijų, tačiau tikrai svariausia jų – Atmintis, nes ir šiandien vaikai skaito, deklamuoja jo posmus.

· Administratorius · 2015-11-16· Toliau... · 1234 Peržiūros ·Spausdinti

Draugystė? Prekyboje jos nerasi

„Žmonės neturi laiko ko nors pažinti. Jie nusiperka viską jau gatavą iš prekybininkų. Bet kadangi nėra prekybininkų, iš kurių būtų galima nusipirkti draugų, tai draugų žmonės ir neturi. Jei nori turėti draugą, prisijaukink mane!“ – tokiais žodžiais kalbėjo lapė Mažajam Princui (A. de Sent – Egziuperi „Mažasis Princas“).
Gal todėl šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė (Šiaurės šalyse rengiama 19-tą, o Baltijos šalyse - 18-tą kartą), buvo skirta būtent Draugystei. Nuo Farerų salų iki pat Lietuvos – visų šalių bibliotekose pirmąją lapkričio savaitę prie žvakių šviesos garsiai skaitoma šiaurės šalių literatūra.
Džiugu, kad jau ne pirmi metai šią iniciatyvą palaiko ir Turmanto miestelio biblioteka. Tąkart čia apsilankiusiems dešimtokams bibliotekininkė Jelena Gurskaja plačiai papasakojo apie Projektą, remiamą Šiaurės ministrų tarybos, buvo prisiminti ne tik žinomi rašytojai, jų kūriniai, Šiaurės šalys ir jų vėliavos. Tačiau svarbiausias dėmesys – Draugystei. Todėl ir šiųmetis plakatas simbolizuoja įvairaus amžiaus, įvairių žmonių Draugystę, kuriai nėra kliūtis nei ūgis, nei spalva, nei kultūra.

· Administratorius · 2015-11-15· Toliau... · 1180 Peržiūros ·Spausdinti

Integruota pamoka

Pagrindinis integruotų pamokų tikslas - įdomesnis, greitesnis ir paprastesnis pamokos pateikimo būdas, plėtojant iš karto kelias bendrąsias kompetencijas. Lietuvių kalbos ir matematikos integruota pamoka „Skaitvardžiai - trupmenos“ –netradicinė. Mokiniams buvo neįprasta visus matematinius veiksmus rašyti žodžiais. Tačiau taip buvo pasikartoti ne tik įvairūs veiksmai su trupmenomis, bet ir linksniavimas, sudėtingesni skaitvardžių rašybos atvejai. Integruota pamoka dar kartą įrodė, kad egzistuoja glaudus skirtingų mokomųjų dalykų ryšys, atskleidžiantis praktinę reikšmę. Įsitikinome, jog integruota lietuvių kalbos ir matematikos pamoka mokiniams buvo ir naudinga, ir įdomi, todėl tikslinga, kad jų būtų daugiau.

Zoja Danilova, matematikos mokytoja
Giedrė Mičiūnienė, lietuvių kalbos mokytoja

· Administratorius · 2015-11-14· Toliau... · 1222 Peržiūros ·Spausdinti

Savanoriai Turmanto mokykloje

2015 m. lapkričio 11 d. į Zarasų r. Turmanto pagrindinę mokyklą atvyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 508 pėstininkų kuopos vadas kapitonas Arūnas Mažeika su savanoriais. Atvykimo tikslas - ugdyti pilietiškumą, integruoti žinias apie krašto saugumą bei paaiškinti apie Lietuvos krašto apsaugos sistemos vaidmenį užtikrinant šalies gynybą. Moksleiviams savanoriai papasakojo, kokias funkcijas Lietuvos kariuomenė atlieka bei pristatė naudojamą karinę techniką, turimą ginkluotę. Ir berniukams, ir mergaitėms patiko palaikyti tikrus ginklus rankose, kažkiek pasijausti tikrais krašto gynėjais.

Socialinė pedagogė Rozita Ragėnienė
Nuotraukos Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2015-11-11· Toliau... · 1050 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3