ValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Integruotos pamokos, skirtos Žemei dienai

Kovo 20 dieną 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. 1992 m. Žemės dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
Džiugu, kad šios dienos minėjimas kasmet tampa vis svarbesnis, nes puikiai visi suvokiame, jog mes negalime egzistuoti be Žemės, be jos gyvybiškai svarbių išteklių – oro ir vandens.
Ieškodami netradicinių formų ir būdų bei jų pritaikymo galimybių ugdymo procese, nusprendėme, kad šiemet Žemės dieną Turmanto pagrindinėje mokykloje paminėsime, integruodami kelis mokomuosius dalykus.
Pirmoji pamoka - lietuvių kalbos ir biologijos integruota pamoka, kurią pradėjome gėrėdamiesi žibučių puokštele ir klausydamiesi įvairiausių paukštelių balsų. Juk ne veltui Žemės dieną minime tada, kai kasdien vis daugėja giesmininkų, raginančių Žemelę iš žiemos miego keltis, kai nedrąsūs žolynėliai jau kyšteli savo lapelius. O kad augalai ne tik orą grynina, bet ir įvairiais raštais audinį numarginti gali, mokiniai puikiai tuo įsitikino – atlikdami grupelėse mažytį bandymą – jų skepetaitės pražydo žalsva, melsva, rausva, netgi violetine spalvomis.

· Administratorius · 2015-03-22· Toliau... · 1334 Peržiūros ·Spausdinti

GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS
Nuotraukos Gintauto Antanavičiaus

· Administratorius · 2015-03-13· Spausdinti

Pražydusi „Pavasario puokštė“

Mūsų mokykloje jau įprasta: pasibaigus trimestrui, organizuojamas Tėvų susirinkimas, kad galėtume ne tik aptarti rezultatus, išgirsti abipusę nuomonę, bet ir pasidžiaugti įvairiomis mokinių sėkmėmis. Tėvų domėjimasis daro teigiamą įtaką vaikų savivertei ir pasitikėjimui savimi, skatina jų motyvaciją. Šįkart visus susirinkusius nudžiugino maloni programėlė „Pavasario puokštė“. Lyg pavasario žiedynas ji buvo tokia spalvinga ir žavi: eilėraštį keitė dainos, jas – šokiai... Tėveliams visada miela žiūrėti, kai scenoje laigo Vaikystė. Juk ji tokia trapi ir trumpa.
Mokyklos direktorė Nina Domackienė supažindino tėvelius su pažangumo ir lankomumo rezultatais. Pasidžiaugta mokiniais, dalyvavusiais rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose. Daktaras Maksvelas Malcas teigė, kad „Pasitikėjimas savimi įgyjamas po patirtos sėkmės“, todėl visada džiaugiamės kartu su mokiniais ir jų tėveliais.

· Administratorius · 2015-03-10· Toliau... · 1536 Peržiūros ·Spausdinti

Justinas MARCINKEVIČIUS šalia Mindaugo, Mažvydo ir Katedros

Kalbėdami apie Lietuvą – literatūrą ar istoriją, kilniausius žmones, negalime nepaminėti Justino Marcinkevičiaus – poeto, dramaturgo, aktyvaus visuomenės veikėjo.
Šiądien Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai rinkosi į dvi pamokas, skirtas Justino Marcinkevičiaus 85-osioms gimimo metinėms paminėti.
Matyt, poeto begalinė meilė gimtajam kraštui lėmė, kad gimimo ir mirties datos susijusios su Lietuvos Nepriklausomybės šventėmis: gimė kovo 10d, kas galėjo pagalvoti, kad tądien, po 60 metų, išvakarėse jau bus švenčiama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena; o Anapus išėjo, kai mes visi tebeminime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Susipažinę su svarbiausiais biografijos faktais, apdovanojimų gausa, su švenčiausia, anot poeto, gyvenimo pareiga, su mokiniais leidomės į kelionę po Jo Poezijos šalį. Visi gavo po kortelę su eilėraščio ištrauka: įvardinome temą, komentavome, kad suprastume, kodėl „aš gyvas kalboje“, ką reiškia „doro prakaito žymė“, eiti „protinga minia“, prisimindami, kodėl duonos kepalą „žegnodavo jį drebančia ranka“, ką reiškia būti pakrikštytu „ne vandeniu, bet meile“.

· Administratorius · 2015-03-08· Toliau... · 1345 Peržiūros ·Spausdinti

Pasaulis – tai knyga

Nudžiugome, gavę pranešimą, kad mūsų mokyklos mokinukė Giedrė Garšanova pakviesta į Kauną, Lietuvos Sporto muziejų. Mergaitė jau antrus metus dalyvauja šio muziejaus rengiamuose rašinių konkursuose.
Čia mes apžiūrėjome Jono ir Jadvygos Ramanauskų, garsių Lietuvos cirko meistrų, įvairias sportines kolekcijas ir Lietuvos cirko istorijos ekspoziciją; Algirdo Šociko, garsiojo Lietuvos boksininko, sportinius trofėjus – įvairiausius apdovanojimus. Su šiuo vardu dar iki šiol siejamos gražiausios ir svariausios Lietuvos odinės pirštinės meistrų pergalės; išklausėme laureatų pranešimų.

· Administratorius · 2015-03-01· Toliau... · 1251 Peržiūros ·Spausdinti

Vasario 16-osios minėjimas Turmanto pagrindinėje mokykloje
Nuotraukos Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2015-02-16· Toliau... · 1136 Peržiūros ·Spausdinti

Patirtų įspūdžių gausa

LR Seimas 2015 metus paskelbė Etnografinių regionų metais, akcentuodamas, jog labai svarbus kiekvieno etnografinio regiono savitumas. Norėdamos mokiniams atskleisti mūsų regiono autentiškumą, organizavome išvyką - integruotus užsiėmimus netradicinėse erdvėse, siedamos su profesiniu orientavimu ir veiklinimu. Ryšėdami trispalves apyrankes – palaikydami mokinių lankymosi muziejuose akciją ,,Lietuvai ir man“ - atvykome į Zarasų Krašto muziejų. Čia mus pasitikęs Vasilijus Trusovas, kolekcijų saugotojas- kultūrinių renginių koordinatorius, pasveikino „Ūkininko kamaroje apsilankius“. Labai džiugu buvo matyti apsirengusį to meto drabužiais, apsiavusį naginėmis – tai dar labiau stiprino informacijos įtaigumą. Susižavėję klausėmės pasakojimų apie senovės lietuvio darbo dieną, dažnai prasidedančią pirmiesiems gaidžiams pragydus. Vaizdžiai paaiškinta, ką reiškia žodžiai: „žibinčius („diedelis“), pelai, peludė, spragilas (ir jo dalys – buožė ir jungas), kultuvė, vėtyklė, jauja, klaimas ir kiti.

· Administratorius · 2015-02-14· Toliau... · 1461 Peržiūros ·Spausdinti

Žodžiai, prinokę širdy

„Širdy prinoko patys gražiausieji žodžiai, - kasdien jų didėjantį svorį jaučiu“ – teigė lietuvių poetas Marcelijus Martinaitis. Gražia tradicija tapęs kasmetinis Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas, kurį organizavo Zarasų švietimo centras ir rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinis būrelis (pirmininkė Gitana Vasalauskienė, Zarasų „Ąžuolo“ mokyklos mokytoja metodininkė), sukvietė visų rajono mokyklų skaitovus.
Mūsų mokyklos 5-8 klasių skaitovų grupei atstovavo 5 klasės mokinė Sniežana Gavštel ir 6 klasės mokinė Olga Mardosaitė; 9- 12 klasių grupei – 10 klasės mokinė Laura Romanovskaja.
Penktokė Sniežana deklamavo J. Erlicko eilėraštį „Kartą ėjo katinas į kiną“, šeštokė Olga - J.Erlicko eilėraštį „Kopūsto dalia“. Dešimtokė Laura, kuri mūsų mokyklai atstovavo, deja, jau paskutinį kartą, buvo pasirinkusi V. Jasukaitytės ištrauką „Baladė apie prosenelę Malviną“.

· Administratorius · 2015-02-05· Toliau... · 1318 Peržiūros ·Spausdinti

Energinių gėrimų poveikis sveikatai

2014 m. lapkričio 1 dieną įsigaliojo draudimas jaunesniems kaip 18 metų asmenims parduoti energinius gėrimus.
Energinių gėrimų sudėtyje yra cukraus, kofeino, taurino ir kitų stimuliuojamųjų medžiagų. Šios medžiagos sukelia neigiamas pasekmes vaikų ir paauglių sveikatai. Kofeinas sutrikdo miego ciklą, per didelis cukraus kiekis susijęs su netinkama mityba, antsvoriu, dantų ėduonimi. Energiniai gėrimai nėra natūralūs, prisotinti angliarūgšte -ji dirgina skrandį. Dažikliai, konservantai gali sukelti alerginius susirgimus. Vartojant energinius gėrimus, gali vystytis priklausomybė nuo jų, taip pat neigiamai veikia kraujotakos sistemą, sekina nervų sistemą, padidina vaikų ir paauglių aktyvumą, gali sukelti nemigą ar nuovargį.

· Administratorius · 2015-01-29· Toliau... · 1132 Peržiūros ·Spausdinti

„Anykščių Šilelis“ – Katedra Gamtai ir Kalbai

Poeto Antano Baranausko 180-ąsias gimimo metines Turmanto pagrindinėje mokykloje minėjome netradiciškai: integruodami 3 mokomuosius dalykus - lietuvių ir rusų kalbas bei biologiją.
Prisiminėme romantinės poezijos pradininko biografijos faktus, kurių pagrindinis -akcentas: lietuvių kalba tobulai tinka atskleisti žmogaus ir gamtos ryšį, akcentuoti augalijos įvairovę, „Anykščių Šilelio“ didingumą.
Minutėlei stabtelėję, kad galėtume prisiminti, kokias grybų rūšis mes pažįstame, o jau tada – tekini į „Anykščių šilelį“...

· Administratorius · 2015-01-23· Toliau... · 1297 Peržiūros ·Spausdinti

Turmante to dar nebuvo!

Šiemet Metų knygos rinkimai, jau tapę tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu, vyksta jau dešimtą kartą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų kategorijose.
Zarasų r. Viešosios Bibliotekos Turmanto filialas, dalyvavęs Skaitymo skatinimo priemonių projekte, laimėjo ne tik paauglių knygų penketuką, bet ir galimybę susitikti su šiai grupei rašančiu rašytoju. Bibliotekininkės Jelenos Gurskajos naujiena labai nudžiugino - mūsų mokykloje lankysis toks garbus svečias.

· Administratorius · 2015-01-15· Toliau... · 1414 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3