ValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Atliekų mažinimo savaitė

Paskutinė lapkričio savaitė visose Europos šalyse skelbiama atliekų mažinimo savaite. Tikslas – ugdyti sąmoningumą atliekų tvarkymo klausimais. Šiai savaitei skirtus renginius organizuoja ir Turmanto pagrindinė mokykla. Šiais metais vyksta technologijų mokytojos S. Daunaravičienės ir darželio auklėtojos L. Lukaševič suorganizuotos parodos. Minėtų mokytojų ugdytiniai organizavo ir įsitraukė į kūrybinius užsiėmimus, kurių metu iš atliekų gamino žaislus, dekoracijas, įvairius papuošalus.

· Administratorius · 2019-11-27· Toliau... · 149 Peržiūros ·Spausdinti

RUDUO PASIPUOŠĖ AUKSU

Lapkritis paskutinis rudens mėnuo. Gamta jau išbarstė ryškias spalvas, pilkos medžių šakos laukia naujos žiemiškos aprangos.
Bet Turmanto mokyklos salėje mokinių įdėtų pastangų dėka tarsi užsikonservavo šilta jauki atmosfera. “Meno terapijos” būrelio nariai pripiešė moliūgų, splavingų medžių lapų. Mokinės Adrijana Krasova ir Angelina Garšanova papuošė jais sceną. 10 klasės mokinys Ilja Rakovskij parinko tinkamą salės apšvietimą. Po tokių parengiamųjų darbų į salę susirinko Rudens renginio pažiūrėti mokytojai, mokiniai, mokyklos darbuotojai.

· Administratorius · 2019-11-21· Toliau... · 155 Peržiūros ·Spausdinti

Švyturys - 2019 metų Tolerancijos dienos simbolis

Turmanto pagrindinėje mokykloje, jau tradiciškai, mokiniai minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną.
Šiais metais mokiniai konstravo švyturį – Tolerancijos dienos simbolį, piešė piešinius. Švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos.
Socialinis pedagogas Artūras Čižikas skaitė paskaitą. Jis pabrėžė, kad svarbu ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Priminė, kas yra tolerancija ir jos reikalingumą. Pateikė pavyzdį pagal vienuolio-rašytojo Bruno Ferrero kūrinį, kuris parodė, kaip svarbu mokėti suvienyti jėgas, patyrimą, mokėti dalytis viltimis, nusivylimais, nuoskaudomis ir laimėjimais.

· Administratorius · 2019-11-18· Toliau... · 185 Peržiūros ·Spausdinti

Rūkymo, alkoholio vartojimo prevencinės pamokos

Priklausomybė – psichikos sveikatos sutrikimas, liguistas polinkis kartoti tą patį veiksmą ar vartoti tą pačią medžiagą neribotą kiekį kartų, siekiant pasitenkinimo jausmo, nepaisant numatomų ar neigiamų padarinių pačiam individui ar jo aplinkai.
Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas projektą "Sveikos gyvensenos skatinimas Zarasų rajono savivaldybėje “, 2019 m. lapkričio 13 dieną Turmanto pagrindinės mokyklos 7-8 ir 10 klasės mokiniams organizavo paskaitas alkoholio ir tabako prevencijos temomis. Mokiniai drauge su psichologe Aiste Lingiene analizavo priklausomybės charakteristikas, pasireiškimo formas, koncentravimosi į rūkymo ir alkoholio vartojimo problematiką,

· Administratorius · 2019-11-17· Toliau... · 141 Peržiūros ·Spausdinti

Pepė ilgakojinė, saldainiai ir pliušiniai žaislai

Šiaurės šalių literatūros savaitė Turmanto bibliotekoje kasmet laukiama. Šiemet asociacija „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia 100 metų jubiliejų.
Užtenka ištarti: Astrida Lindgren... Ir mes jau regime malonų vyruką su propeleriu – Karlsoną, nuostabią auklę ar besišypsančią strakaliotoją Pepę Ilgakojinę.... Į 95 kalbas išversti rašytojos kūriniai džiugina vaikus...
Mus kaip visada labai maloniai pasitiko bibliotekininkė Jelena Gurskaja, paruošusi ne tik parodėlę, uždegusi žvakes, bet ir malonių staigmenų. Prieš pradedant skaityti ištrauką „Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį“ iš knygos „Pepė Ilgakojinė“, bibliotekininkė supažindino mus su prasminga Šiaurės šalių iniciatyva, prisiminėme Astrid Lindgren kūrinių personažus, kalbėjome apie įvairiausias šventes.

· Administratorius · 2019-11-17· Toliau... · 144 Peržiūros ·Spausdinti

Gamtos spalvos

Gamtos spalvos“ – tai informacinių technologijų ir fizikos mokytojo Gintauto ANTANAVIČIAUS nuotraukų paroda, eksponuojama Turmanto pagrindinėje mokykloje.
Spalvotose nuotraukose sustojęs laikas. Ta akimirka, gal ir mūsų regėta, tačiau tada pro ją mes prabėgome net nestabtelėję. Nors nuotraukose vien tik gamtos vaizdai, tačiau, kaip pasakytų žinomas amerikiečių fotografas ir gamtosaugininkas Ansel Easton Adams, „Kiekvienoje nuotraukoje yra du žmonės: fotografas ir žiūrovas“.

· Administratorius · 2019-10-22· Toliau... · 153 Peržiūros ·Spausdinti

Vizitas atšaukiamas

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro vizitas, numatytas 2019 m. lapkričio 25 d. atšaukiamas.


· Administratorius · 2019-10-21 Spausdinti

Kvietimas

Spalio 25 dieną mūsų mokykloje lankysis Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
Visą mokyklos bendruomenę – tėvelius, mokinius kviečiame būti aktyvius ir dalyvauti mūsų skelbtoje akcijoje „Aš noriu paklausti Švietimo, mokslo ir sporto ministro bei Zarasų rajono savivaldybės Mero“.


Mokytoja Giedrė MIčiūnienė
Nuotraukos autorės

· Administratorius · 2019-10-16· Toliau... · 180 Peržiūros ·Spausdinti

Nepilnamečių teisinė atsakomybė

2019 m. spalio 10 dieną Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Liudvikas Komka bei Zarasų rajono savivaldybės specialistai viešajai tvarkai Saulius Laipčius ir Snieguolė Bočiarovienė lankėsi Turmanto pagindinėje mokykloje. 5-10-tų klasių moksleiviai buvo supažindinti su jų teisine atsakomybe.
Interaktyvaus pristatymo metu priminta apie baudžiamąjį ir admnistracinių nusižengimų kodeksus bei juose numatytą atsakomybę padarius vienus ar kitus pažeidimus. Diskusijos metu ir sprendžiant įvairias užduotis moksleiviai sužinojo apie nepilnamečių dažniausiai daromus pažeidimus, jų priežastis ir pasėkmes.

· Administratorius · 2019-10-11· Toliau... · 175 Peržiūros ·Spausdinti

Dovanėlės priešmokyklinukams ir pirmokams

Vadovaujantis Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. rugpjūčio 31 d. sprendimu Nr. T-178 „Dėl pavedimo bendrojo ugdymo mokyklų direktoriams“, Turmanto pagrindinėje mokykloje kiekvienam priešmokyklinio ugdymo vaikui ir pirmos klasės mokiniui iš mokyklai papildomai skirtų mokymo lėšų buvo nupirkta individualiųjų mokymosi priemonių. Įteiktos dovanos pradžiugino vaikus ir nuteikė kūrybingai ir pažintinei veiklai.
Turmanto pagrindinės mokyklos administracija

· Administratorius · 2019-09-23 Spausdinti

Judumo savaitė 2019

Europos Judumo savaitė kasmet vyksta rugsėjo 16 - 22 d. Šių metų tema ,,Žingsniuokime kartu“. Pagrindinis tikslas atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą, važiavimą dviračiu.
Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniams tai aktuali tema, nes daugelis nevengia pasivažinėti dviračiais, o įveikti keletą kilometrų pėsčiomis vieni juokai.
Biologijos mokytoja Vanda Povilaitienė pateikčių pagalba pateikė įdomių faktų apie tai, kad vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu teikia naudą mūsų sveikatai ir aplinkai. Toks judėjimas padeda išlaikyti sveiką širdį ir kūną. Mokytoja skatino daugiau naudotis visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiais, eiti pėsčiomis. Įvairiais būdais prisidėti prie triukšmo, oro taršos mažinimo. O svarbiausia tai, kad fizinis aktyvumas gerina savijautą, padeda išvengti lėtinių ligų, mūsų smegenys gauna daugiau deguonies.

· Administratorius · 2019-09-19· Toliau... · 208 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3