Dienynas


Pamokų laikas

    1 pamoka 8.30 - 9.15
    2 pamoka 9.25 - 10.10
    3 pamoka 10.20 - 11.05
    4 pamoka 11.25 - 12.10
    5 pamoka 12.30 - 13.15
    6 pamoka 13.25 - 14.10
    7 pamoka 14.20 - 15.05

PavėžėjimasValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė.
1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14.
Sausio 11 d., norėdama paminėti žuvusių atminimą, mūsų mokykla prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. visuose mokyklos languose dešimčiai minučių įsižiebė vienybės ir atminimo žvakutės.

· Administratorius · 2019-01-11· Toliau... · 246 Peržiūros ·Spausdinti

Kalėdiniai renginiai

Gruodžio 20 d. mūsų mokykloje vyko Kalėdiniai renginiai. Iš pat ryto patys mažiausieji, ikimokyklinės grupės, auklėtiniai su savo tėveliais laukė Kalėdų senelio. Seneliui vaikai paruošė dainelių, šokių, eilėraščių, pasipuošė kaukėmis. Kalėdų senelis atskubėjo pradžiuginti mažuosius artistus dovanėlėmis bei kartu su jais pažaisti, pašokti.
Tą dieną dar du kartus Kalėdų senelis apsilankė mokykloje, nes norėjo pamatyti pradinukų ir vyresnių klasių mokinių paruoštas programėles.
1-4 klasių mokiniai Seneliui ir susirinkusiems tėveliams, mokytojams padainavo apie žiemą ir juodą katiną, deklamavo ir parodė inscenizuotą pasaką „Pagrandukas“.
Vyresnieji mokiniai Kalėdų seneliui ir žiūrovams demonstravo karnavalinius kostiumus, dainavo, šoko ir suvaidino pasaką „Pelenė“.

· Administratorius · 2018-12-21· Toliau... · 232 Peržiūros ·Spausdinti

ADVENTAS – KELIAS Į ŠVENTĘ

Adventas – tai kelias į didžiąją Šventę... Tai metas, kai mes ypatingai akcentuojame žmogaus vertybes; mokomės mylėti, tikėti, atleisti, paguosti, padėti, globoti silpnesnį, apginti skriaudžiamą..
Į integruotą tikybos ir lietuvių kalbos pamoką „Advento kelyje“ buvo pakviestas Turmanto Švč. Jėzaus širdies rektorius, Visagino Šv. Apaštalo Pauliaus bažnyčios klebonas Vidmantas Rudokas.
Po poetinių apmąstymų, kas yra Adventas, Klebonas Vidmantas Rudokas pasidžiaugė pirmąkart apsilankęs neseniai jam paskirtos parapijos mokykloje, turėdamas puikią galimybę susipažinti su moksleiviais. Adventas – tai tik keturios savaitės, kai norime būti ypatingai geri, bandome taisyti savo klaidas. Paauglystė

· Administratorius · 2018-12-12· Toliau... · 309 Peržiūros ·Spausdinti

Mokymai

2018 m. lapkričio 26 d. ir 2018 m. gruodžio 10 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Regina Antipova Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniams vedė mokymus lytiškumo auklėjimo temomis „Gyvenimo kelias“, „Berniukas. Mergaitė‘, „Savęs pažinimas“. Mokiniai piešė piešinius, sprendė testus, juos analizavo, atliko ir kitas praktines užduotis.


Sveikatos priežiūros specialistė Genė Juršienė
Nuotraukos sekretorės D. Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-12-10· Toliau... · 257 Peržiūros ·Spausdinti

Fotografijų ir dailės darbų konkurso paroda

Fotografijų ir dailės darbų konkurso „Čia mano namai“ paroda, kurią organizavo Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija, šiemet buvo jau dešimtoji- jubiliejinė, gal todėl susilaukusi tiek daug dalyvių darbų iš Zarasų ir kaimyninių rajonų. Džiugu, kad yra dalyvių, kurie šiame konkurse dalyvauja jau ne pirmą kartą.
Mes visi esame neatsiejama gamtos dalis, todėl šių metų tema „Gamta — mano namai“ –daugeliui mokinių buvo itin artima.

· Administratorius · 2018-11-28· Toliau... · 229 Peržiūros ·Spausdinti

Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas

Tolerancija - tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. 2018 m. lapkričio 14 d., Turmanto pagrindinės mokyklos 1-9 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo integruotose tikybos ir psichologijos pamokose, skirtose paminėti Tarptautinę Tolerancijos dieną. Pilietinės iniciatyvos idėja - RAKTAS puikiai atitinka atrakinti žmonių mintis, širdis ir jausmus.


· Administratorius · 2018-11-20· Toliau... · 243 Peržiūros ·Spausdinti

Vienu šūviu du zuikius...

Spalio 25 d. Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis Rita Urbietiene ir Renata Šatroviene išvyko į Zarasų miestą. Koks gi išvykos tikslas? O gi tikslas vienu šūviu nušauti du zuikius.
Pirmasis zuikis buvo rajoninės kvadrato varžybos Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje. Į gražią, renovuotą salę įėję vaikai neslėpė emocijų ir nuostabos. Šilta ir jauku čia buvo visiems susirinkusiems. Ir nors pralaimėjome Zarasų rajono Salako pagrindinės mokyklos komandai ir užėmėme antrą vietą - mes nenusiminėme, nes žinojome, kad mūsų laukia antras zuikis - ekspozicijos ir parodos lankymas Zarasų krašto muziejuje. Ir čia atvykę vaikai didelėmis akimis žiūrėjo į plačią erdvę aukštomis sienomis. Jiems norėjosi viską kuo greičiau apžiūrėti, o kai kam ir paliesti.

· Administratorius · 2018-10-29· Toliau... · 305 Peržiūros ·Spausdinti

Klube „Laumės juosta“

Renginys, bet mes jį pavadinome - klubas „Laumės juosta“ surinko ketvirtadienio popietę visus drauge papramogauti, pailsėti po mokslų ir darbų. Žiūrovai, patogiai įsitaisę, klausėsi atlikėjų Rolando, Anos atliekamų dainų, pasisėmė energijos žiūrėdami nuotaikingų šokių, stebėjo, kaip mokytojas Ilja mokė mokinį Jūrį dalinti obuolius ir slyvas. Buvo išrinkta geriausia helovyninė kaukė – „Pusiau mumija, pusiau žmogus“, autorė Angelina Garšanova; žiūrovai savo simpatijas atidavė raganaitei Anastasijai Ignatjevai. Norintys galėjo dalyvauti žaidimuose: pajodinėti ant šluotų, nupinti voratinklį, ieškoti dantų, paskanauti „Vampyro pusryčių“ ir padovanoti vienas kitam dalgį. Gerai pailsėję, laimėję nemažai prizų klubo lankytojai džiaugėsi ir dar galėjo pašokti didžėjaus Iljos diskotekoje.

Straipsnis ir nuotraukos sekretorės Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-10-26· Toliau... · 271 Peržiūros ·Spausdinti

DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS

Didinti mokinių motyvaciją užsiimti aktyvia fizine veikla, skatinti mankštintis, sąmoningai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulinimusi, ieškant naujų fizinio aktyvumo formų bendrojo ugdymo mokyklose ir suteikti kiekvienam mokiniui galimybę sportuoti nepatiriant jokios diskriminacijos bei jaučiant olimpinę dvasią, kuri reikalauja tarpusavio draugiškumo, solidarumo ir kilnaus elgesio supratimo – tokius uždavinius kelia Lietuvos Moksleivių žaidynių organizatoriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 46 Lietuvos respublikos savivaldybės turi kaimo mokyklas. Lietuvos moksleivių žaidynėse 2017-2018 m.m. dalyvavo 80 stipriausių kaimo mokyklų komandų, kurių tikslas – per sportą ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų, puoselėjantį olimpines vertybes.

· Administratorius · 2018-10-19· Toliau... · 241 Peržiūros ·Spausdinti

Floristikos darbai

Iš daugybės džiovintų įvairiaspalvių žiedų, lapų, lapelių, stiebelių kurti paveikslai puošia Turmanto pagrindinės mokyklos sieną prie biologijos kabineto. Tokie paveikslai lengvai negimsta, augalai reikalauja kruopštaus darbo. Jie buvo renkami nuo pat pavasario, džiovinami, saugomi. Renkant augalus svarbu, kad būtų giedras ir sausas oras, o svarbiausia juos reikia paslėgti, tinkamai išdžiovinti. Floristikos darbams buvo panaudoti įvairūs augalai: kraujažolės, medetkos, našlaitės, bajorės, asiūkliai, jonažolės, ramunės, barkūnas, viksvos, kerpės, pušų žievė ir daugelis kitų. Paveikslai ne tik puošia sienas, bet yra naudojami kaip mokymo priemonės, aiškinantis augalų įvairovę, bei augalų organus.

V.Povilaitienė, biologijos mokytoja
Nuotraukos autorės

· Administratorius · 2018-10-16· Toliau... · 258 Peržiūros ·Spausdinti

Rudeniniai džiaugsmo lašeliai

Jau atėjęs ruduo džiugina mus savo spalvomis, saulėje žėrinčiais lašeliais, besiplaikstančiais voratinkliais, sodo ir daržo gėrybėmis.
Pasidžiaugti rudens gėrybėmis ir lietaus lašeliais įmanoma ir šiltoje, jaukioje patalpoje. Užėjus į Turmanto pagrindinę mokyklą galime pasigrožėti mokytojos Stanislavos Daunaravičienės organizuota 6-7 ir 9 klasių mokinių darbų paroda „Rudeniniai džiaugsmo lašeliai“. Stebint lašelius, tarsi girdi lašelių melodiją – smagią, žaismingą. Lašeliai įvairių formų ir spalvų, nerasi dviejų vienodų.
Ikimokyklinio ugdymo grupėje auklėtojos Liudmilos Lukaševič ir jos ugdytinių parodėlėje pamatysite ežiukus, boružėles, žmogeliukus, šuniukus, vaismedžius ir obuoliuką milžiną. Smagu, kai kūrybiški ir kruopščiai atlikti mokinių darbeliai pamalonina akį ir širdį.

Straipsnis ir nuotraukos sekretorės Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-10-13· Toliau... · 234 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3