Dienynas


Pamokų laikas

    1 pamoka 8.30 - 9.15
    2 pamoka 9.25 - 10.10
    3 pamoka 10.20 - 11.05
    4 pamoka 11.25 - 12.10
    5 pamoka 12.30 - 13.15
    6 pamoka 13.25 - 14.10
    7 pamoka 14.20 - 15.05

PavėžėjimasValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Rūpintis savo psichikos sveikata, nemažiau svarbu nei rūpintis savo kūnu. Psichikos sveikata - gebėjimas būti savimi tarp kitų, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, bet taip pat išgyventi skausmą ir liūdesį, gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams.
Gera vaikų psichikos sveikata lemia jų įpročius, pasiekimus moksle, socializaciją ir gerą būsimą sveikatą. Psichikos sveikatos problemų turi maždaug vienas iš dešimties vaikų. Tai depresija, nerimas, elgesio sutrikimai, kurie dažniausiai yra tiesioginis atsakas į tai, kas vyksta jų gyvenime. Ilgalaikės psichikos sveikatos pagrindas formuojasi ankstyvajame amžiuje. Apie pusę psichikos sveikatos sutrikimų pasireiškia iki 14 metų, du trečdaliai jų pasireiškia iki 24 metų. Negydomi vaikų ir paauglių psichikos sveikatos sutrikimai turi ilgalaikių pasekmių – vyresniame amžiuje gali kilti elgesio sunkumų ar pasireikšti sunkesni psichikos sveikatos sutrikimai.

· Administratorius · 2018-10-11· Toliau... · 377 Peržiūros ·Spausdinti

Netradicinė biologijos pamoka

Nuo rugsėjo mėnesio įsigaliojo sveikatos apsaugos ministerijos parengtas Vaikų maitinimo aprašas. Jis suderintas su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Maistas turi būti saugus ir sveikas. Aptarti sveikos mitybos taisyklių į Turmanto pagrindinę mokyklą atvyko Zarasų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Danutė Narutienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Genė Juršienė. Inspektorė D. Narutienė skaitė paskaitą ,,Maisto higiena. Sveikesnės mitybos svarba. Maisto švaistymas“. Lektorė atkreipė dėmesį, kad maisto higiena prasideda nuo rankų higienos. Su mokiniais aptarė šešis rankų plovimo žingsnelius, ragino mokinius kuo dažniau plauti rankas.

· Administratorius · 2018-10-09· Toliau... · 305 Peržiūros ·Spausdinti

PARSIVEŽTA KAREIVIŠKOS DVASIOS

Kaip puiku, kad atsiranda neįtikėtinų galimybių - muziejų iš Kauno perkelti į Zarasų biblioteką.. Vytauto Didžiojo karo muziejaus projektą „100 kariuomenės pėdsakų“, vykusį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, aplankė Turmanto pagrindinės mokyklos 6-9 klasių mokiniai ir liko ... sužavėti, nes veiklų buvo daug ir labai įvairių. Šiais metais švenčiamas ne tik Lietuvos Valstybės atkūrimo, bet ir Lietuvos kariuomenės šimtmetis, kuris sieja įvairius laikotarpius: Nepriklausomybės kovos 1918–1920 m., Lietuvos kariuomenė 1920–1940 m., Ginkluota rezistencija 1944–1953 m., atkurtos Lietuvos Respublikos kariuomenė 1990–2004 m. bei dabartinė Lietuvos kariuomenė.

· Administratorius · 2018-09-27· Toliau... · 311 Peržiūros ·Spausdinti

KAD GALĖTUME SUVOKTI, KĄ REIŠKIA GENOCIDAS

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ skirta Lietuvos žydų genocido aukų atminimui. Turmanto pagrindinės mokyklos 6-9 klasių mokiniai joje dalyvauja jau antrus metus.
Krakynė – tapo paskutine gyvenimo stotele: čia atgulė poilsio visų Zarasų rajono štetlų žydų dauguma.
Šiandien toki graži – rudens nuauksinta diena byloja atmintį: mokiniai skaitė Turmanto žydų vardus, kiekvienas padėjo po atminties akmenėlį, atsivežtą iš jų gyvenamosios vietos. „Atminties žudymas yra nusikaltimas. Už jį baudžia ateinančios kartos“ – teigė žydų rašytojas Sergejus Kanovičius. Krakynėje skambantys vardai sujungė visus – gyvuosius ir mirusiuosius į vieną didelę bendruomenę - kaip tuometinėje Lietuvoje.
Krakynėje palikome molines raides – TURMANTAS, papuoštas įvairia žydų tautos simbolika (labai mieli mokinių darbeliai). Kiekvienas, čia apsilankęs, pagerbdamas šios tautos atminimą, žinos ir matys, kad čia ir Turmanto žydų amžino poilsio vieta.

· Administratorius · 2018-09-21· Toliau... · 325 Peržiūros ·Spausdinti

Psichologinė pagalba

· Administratorius · 2018-09-20· Spausdinti

Judumo savaitė

Rugsėjo 16 – 22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Šių metų judumo savaitės tema - ,,Pasirink ir judėk“ Tikslas supažindinti su įvairiais keliavimo būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais. Atkreipti dėmesį į didelę oro taršą, žmonių bei mokinių sveikatą.
Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai judumo savaitę pradėjo integruota biologijos – informacinių technologijų pamoka. Aiškinosi, kodėl reikia kuo daugiau judėti, kas yra fizinis aktyvumas, ištvermė, jėga, lankstumas. Stebėjo video medžiagą, atliko įdomias užduotis, išsiaiškino, kodėl reikalingas judėjimas gyvūnams, žmogui, kokios dalyvauja organų sistemos.
Po įžanginės teorinės dalies, atlikę užduotis, mokiniai išskubėjo į stadioną išbandyti ištvermės ir lankstumo.

V.Povilaitienė, biologijos mokytoja
Nuotraukos D. Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-09-17· Toliau... · 321 Peržiūros ·Spausdinti

Dovana - mokymosi priemonės

Vadovaujantis Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. rugpjūčio 31 d. sprendimu Nr. T-178 „Dėl pavedimo bendrojo ugdymo mokyklų direktoriams“, Turmanto pagrindinės mokyklos direktorės pavedimu kiekvienam priešmokyklinio ugdymo vaikui ir pirmos klasės mokiniui iš mokyklai skirtų mokymo lėšų buvo nupirkta individualiųjų mokymosi priemonių už 30 Eur. Įteiktos dovanos pradžiugino vaikus ir nuteikė kūrybingai ir pažintinei veiklai.Turmanto pagrindinės mokyklos administracija

· Administratorius · 2018-09-13· Toliau... · 276 Peržiūros ·Spausdinti

Mokslo metų pradžia

Rugsėjis, sustabdęs laiką,
Atveria mokslo plačius vartus,
Į žemę, kur auga svajonės,
Įeina mažytis žmogus...

Mokslo metų pradžia yra labai svarbi diena. Visi mokiniai sugrįžta į mokyklas, o pirmokai praveria duris į pirmą klasę. Mokyklos lankymo pradžia yra vienas iš reikšmingiausių žmogaus gyvenimo įvykių. Už mokyklos durų atsiveria naujas dar mažai pažįstamas pasaulis, teikiantis vaikui daug naujų galimybių.
„Tai žinių ir žinojimo pasaulis“, – kalbėjo mokytoja Alicija Kuzmickienė.
Visus susirinkusius į šventę pasveikino Turmanto pagrindinės mokyklos direktorė Nina Domackienė.
Gražių palinkėjimų žodžių tarė: Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Zarasų rajono Tarybos nariai Rimvydas Podolskis, Ignas Zavackas, Turmanto seniūnas Stanislovas Stankevičius.
Mokiniai pasveikino savo mokytojus.
Pirmokai, skambindami varpeliu, pakvietė visus į pirmą pamoką.

Mokytoja Alicija Kuzmickienė

· Administratorius · 2018-09-06 Spausdinti

Rugsėjo 3 d. akimirkos

20180903

Nuotraukos D. Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-08-28 Spausdinti

Mokslo metų pradžios šventė

· Administratorius · 2018-08-22 Spausdinti

Ekskursija “Po Stelmužės kraštą”

Gegužės 30 dieną 1-4-ų klasių mokiniai į mokyklą rinkosi be knygų. Susėdę į mokyklinį autobusiuką jie drauge su mokytojomis išvyko į mokyklos padovanotą pažintinę ekskursiją „Po Stelmužės kraštą”.
Stelmužė - ypatinga vieta ne tik todėl, kad čia auga dar pagonių laikus menantis seniausias Lietuvos ąžuolas, šiame krašte galima daug pamatyti ir sužinoti, smagiai praleisti laiką.
Pasigrožėję senutėliu ąžuolu ekskursijos dalyviai užsuko į Stelmužės bažnytėlę. Pastatyta nenaudojant vinių, tik kirvio ir kalto pagalba, ši bažnytėlė ligi šiol stebina mus savo puošniu mediniu altoriumi ir kitais įmantriais medžio drožiniais. Vaikai šioje bažnytėlėje turėjo galimybę ne tik susipažinti su gražiausiais lietuvių liaudies meistrų darbais, pajusti šventumo nuotaiką, bet galėjo ir nusileisti į bažnyčios rūsį, kur ilsisi palaidoti buvę Stelmužės dvaro šeimininkai.

· Administratorius · 2018-06-06· Toliau... · 399 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3