ValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Rugsėjo 3 d. akimirkos

20180903

Nuotraukos D. Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-08-28 Spausdinti

Mokslo metų pradžios šventė

· Administratorius · 2018-08-22 Spausdinti

Ekskursija “Po Stelmužės kraštą”

Gegužės 30 dieną 1-4-ų klasių mokiniai į mokyklą rinkosi be knygų. Susėdę į mokyklinį autobusiuką jie drauge su mokytojomis išvyko į mokyklos padovanotą pažintinę ekskursiją „Po Stelmužės kraštą”.
Stelmužė - ypatinga vieta ne tik todėl, kad čia auga dar pagonių laikus menantis seniausias Lietuvos ąžuolas, šiame krašte galima daug pamatyti ir sužinoti, smagiai praleisti laiką.
Pasigrožėję senutėliu ąžuolu ekskursijos dalyviai užsuko į Stelmužės bažnytėlę. Pastatyta nenaudojant vinių, tik kirvio ir kalto pagalba, ši bažnytėlė ligi šiol stebina mus savo puošniu mediniu altoriumi ir kitais įmantriais medžio drožiniais. Vaikai šioje bažnytėlėje turėjo galimybę ne tik susipažinti su gražiausiais lietuvių liaudies meistrų darbais, pajusti šventumo nuotaiką, bet galėjo ir nusileisti į bažnyčios rūsį, kur ilsisi palaidoti buvę Stelmužės dvaro šeimininkai.

· Administratorius · 2018-06-06· Toliau... · 414 Peržiūros ·Spausdinti

Geriausiai lankančiai klasei - kelionė į Ignaliną

Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai jau trečius metus dalyvauja konkurse „Geriausiai lankanti klasė“. Šiais metais konkursą mokykloje laimėjo 8 klasės mokiniai. Mokykla skyrė nugalėtojams prizą - kelionę į Palūšę ir Ignaliną. Nuvykę į Ignaliną, aštuntokai apsilankė Ignalinos sporto ir kultūros centre. Pramogavo baseine, išbandė turkišką ir sukūrinę vonią. Aplankė Aukštaitijos nacionalinį parką, apžiūrėjo Palūšę, pabuvojo Šv. Juozapo bažnyčioje, pasivaikščiojo prie Lušių ežero. Vaikams labai patiko. Jie laimingi, pailsėję ir kupini įspūdžių grįžo namo.
Mokytoja Zoja Danilova

· Administratorius · 2018-06-05· Toliau... · 442 Peržiūros ·Spausdinti

Knygelės – už piešinius

Kasmet mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja Naisių vasaros organizuojamuose projektuose, kurių mecenatas ir sumanytojas - Ramūnas Karbauskis. Vaikų piešinių konkursas „Gandrus pasitinkant“ būna labai populiarus, kadangi kiekvienas dalyvis gauna po knygelę. Šiandien visą krūvą knygučių į mokyklą atvežęs Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Gintaris Petrėnas pasidžiaugė, kad mūsų mokyklos mokiniai kasmet aktyvūs.
Tarybos narys apžiūrėjo mokykloje vykstančias parodėles: senų Turmanto nuotraukų, knygų skirtukų. Parodos skirtos Lietuvos Valstybės atkūrimo jubiliejui.

· Administratorius · 2018-05-29· Toliau... · 392 Peržiūros ·Spausdinti

NET TRYS PRIZINĖS VIETOS – MŪSŲ MOKINIAMS

Nacionalinį konkursą „MANO ŽODYNAS 2018“ Lietuvių kalbos institutas organizuoja jau ketvirtąjį kartą - nuo 2012 m. kas dvejus metus. Nugalėtojų apdovanojimai vyksta kaskart skirtinguose miestuose. Šiųmetis konkursas kvietė ne tik minėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet prisiminti iš Žemaitijos kilusius žodynininkus ir kalbininkus, Simono Daukanto 225-ąsias gimimo metines, Vydūno metus.
Mūsų mokyklos mokiniai šiame konkurse dalyvauja trečiąjį kartą: buvo pateikta net 11 darbų: 9 žodynai 5-8 klasių grupėje ir 2 žodynai 9-12 klasių grupėje.
Paskelbti rezultatai nustebino: 5- 8 klasių grupėje laimėtos dvi prizinės vietos:
antrąją vietą užėmė aštuntokė Sniežana Gavštel, konkursui atsiuntusi „Lietuvos ugdymo įstaigų, pavadintų žymių žmonių asmenvardžiais, žodyną“

· Administratorius · 2018-05-21· Toliau... · 448 Peržiūros ·Spausdinti

Skelbiami konkurso MANO ŽODYNAS 2018 laimėtojai!

MANO ŽODYNAS 2018 – tai kas antrus metus Lietuvių kalbos instituto organizuojamas konkursas, kurio metu visos Lietuvos gyventojai, tiek moksleiviai, tiek garbaus amžiaus išminčiai, yra kviečiami pabūti tikrais žodynininkais ir turi progą parengti savo žodyną, pavyzdžiui, savo šeimos vaizdingų posakių žodyną, mokykloje vartojamų pravardžių žodyną, tarmišką savo krašto žodyną ir panašiai.

Šiais metais, prisimenant iš Žemaitijos kilusius Lietuvos žodynininkus ir kalbininkus, minint Simono Daukanto 225-ąsias gimimo metines, Vydūno metus ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, žodynų iš visos Lietuvos buvo laukiama nuo 2018 m. vasario 15 d. iki balandžio 27 d. Įvertinusi gausų pluoštą pačių unikaliausių darbų, konkurso vertinimo komisija skelbia 2018 m. konkurso MANO ŽODYNAS laimėtojus:

· Administratorius · 2018-05-13· Toliau... · 492 Peržiūros ·Spausdinti

Knyga atveria vartus į Pasaulį

Nors balandžio 23-ąją Lietuva nuo seno švęsdavo Jurgines, 1995 metais UNESCO iniciatyva pradėta minėti ir Pasaulinė Knygos ir autorių teisių diena.
Turmanto pagrindinėje mokykloje ši diena taip pat pažymėta: mokiniai supažindinti su šios dienos istorija ir reikšme.
Septintokams buvo perskaitytas šveicarų rašytojo Peter Bichsel knygos „Vaikiškos istorijos“ tekstas „Stalas yra stalas“ (šią knygą vertė Indrė Klimkaitė, iliustravo – Vilija Visockienė. Abi jos gyvena Zarasų rajone). Visų laukė smagi kūrybinė užduotis – teksto kodavimas. Mokiniai dirbo grupelėmis; buvo koduojama lietuvių rašytojo Petro Cvirkos ištrauka apie Strakalą ir Makalą.

· Administratorius · 2018-04-24· Toliau... · 457 Peržiūros ·Spausdinti

Mes švenčiame LIETUVĄ: paroda Zarasų krašto muziejuje

Penktadienį Zarasų krašto muziejuje iškilmingai atidaryta paroda „Aš kuriu Lietuvą“, skirta Lietuvos 100-mečio minėjimui. Čia - Zarasų rajono mokyklų mokinių darbai.
Mokinius ir gausiai susirinkusius svečius sveikino muziejininkas Vasilijus TRUSOVAS, šios parodos organizatorius Zarasų rajono tarybos narys – Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos Zarasų skyriaus pirmininkas Rimantas JUREVIČIUS, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus GUSEVAS, Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas JUOZAPAITIS, piešinių konkurso vertinimo pirmininkas - Dusetų ir Zarasų meno mokyklų dailės mokytojas metodininkas Eugenijus RAUGAS.

· Administratorius · 2018-04-22· Toliau... · 490 Peržiūros ·Spausdinti

Kodėl meškučiui skauda dantukai?

Šiandien ikimokyklinės ugdymo grupės vaikai turėjo atsakyti į klausimą „Kodėl meškučiui skauda dantukai?“. Auklėtoja Liudmila Lukaševič papasakojo apie žaislinio meškučio ligą ir paprašė vaikų paaiškinti, kodėl rudnosiukui skauda dantukai ir pilvukas.
Vaikai apžiūrėjo du stalus, ant kurių puikavosi įvairūs skanėstai ir turėjo nuspręsti, kurie skanumynai yra dantukų priešai, o kurie draugai. Vaikams nebuvo sudėtinga meškučiui paaiškinti, kuriais produktais galima smaguriauti, o kurie maisto produktai kenkia dantukams.
Taip pat svarbu nepamiršti dantukus valyti. Ikimokyklinukai parodė meškučiui, kaip taisyklingai valyti dantis ir kartu su juo išgėrė po puodelį pieno, kuriame daug kalcio. Lepečkojis padėkojo draugiškiems ir sumaniems vaikams.

Auklėtoja Liudmila Lukaševič
Nuotraukos mokytojo Ugniaus Meško

· Administratorius · 2018-04-20· Toliau... · 480 Peržiūros ·Spausdinti

Seminaras Ignalinoje

2018 m. balandžio 5 d. Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos darbuotojai dalyvavo seminare „Tradiciniai velykinių kiaušinių marginimo būdai“, kuris vyko Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijoje. Seminarą vedė dailės studijos vadovė, mokytoja metodininkė Nijolė Trinkūnienė.
Dalyviai susipažino su tradiciniais kiaušinių marginimo būdais, įvairiomis marginimo technikomis, išmoko paruošti dažus, kiaušinius marginimui ir dažymui. Patys išmėgino kiaušinių marginimą vašku ir dažymu. Dalyviai džiaugėsi puikiu ir naudingu seminaru bei šiltu, draugišku priėmimu.

Sekretorė Dalia Kožemiakina
Nuotraukos seminaro organizatorių

· Administratorius · 2018-04-15· Toliau... · 489 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3