ValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vienu šūviu du zuikius...

Spalio 25 d. Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis Rita Urbietiene ir Renata Šatroviene išvyko į Zarasų miestą. Koks gi išvykos tikslas? O gi tikslas vienu šūviu nušauti du zuikius.
Pirmasis zuikis buvo rajoninės kvadrato varžybos Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje. Į gražią, renovuotą salę įėję vaikai neslėpė emocijų ir nuostabos. Šilta ir jauku čia buvo visiems susirinkusiems. Ir nors pralaimėjome Zarasų rajono Salako pagrindinės mokyklos komandai ir užėmėme antrą vietą - mes nenusiminėme, nes žinojome, kad mūsų laukia antras zuikis - ekspozicijos ir parodos lankymas Zarasų krašto muziejuje. Ir čia atvykę vaikai didelėmis akimis žiūrėjo į plačią erdvę aukštomis sienomis. Jiems norėjosi viską kuo greičiau apžiūrėti, o kai kam ir paliesti.

· Administratorius · 2018-10-29· Toliau... · 445 Peržiūros ·Spausdinti

Klube „Laumės juosta“

Renginys, bet mes jį pavadinome - klubas „Laumės juosta“ surinko ketvirtadienio popietę visus drauge papramogauti, pailsėti po mokslų ir darbų. Žiūrovai, patogiai įsitaisę, klausėsi atlikėjų Rolando, Anos atliekamų dainų, pasisėmė energijos žiūrėdami nuotaikingų šokių, stebėjo, kaip mokytojas Ilja mokė mokinį Jūrį dalinti obuolius ir slyvas. Buvo išrinkta geriausia helovyninė kaukė – „Pusiau mumija, pusiau žmogus“, autorė Angelina Garšanova; žiūrovai savo simpatijas atidavė raganaitei Anastasijai Ignatjevai. Norintys galėjo dalyvauti žaidimuose: pajodinėti ant šluotų, nupinti voratinklį, ieškoti dantų, paskanauti „Vampyro pusryčių“ ir padovanoti vienas kitam dalgį. Gerai pailsėję, laimėję nemažai prizų klubo lankytojai džiaugėsi ir dar galėjo pašokti didžėjaus Iljos diskotekoje.

Straipsnis ir nuotraukos sekretorės Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-10-26· Toliau... · 377 Peržiūros ·Spausdinti

DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS

Didinti mokinių motyvaciją užsiimti aktyvia fizine veikla, skatinti mankštintis, sąmoningai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulinimusi, ieškant naujų fizinio aktyvumo formų bendrojo ugdymo mokyklose ir suteikti kiekvienam mokiniui galimybę sportuoti nepatiriant jokios diskriminacijos bei jaučiant olimpinę dvasią, kuri reikalauja tarpusavio draugiškumo, solidarumo ir kilnaus elgesio supratimo – tokius uždavinius kelia Lietuvos Moksleivių žaidynių organizatoriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 46 Lietuvos respublikos savivaldybės turi kaimo mokyklas. Lietuvos moksleivių žaidynėse 2017-2018 m.m. dalyvavo 80 stipriausių kaimo mokyklų komandų, kurių tikslas – per sportą ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų, puoselėjantį olimpines vertybes.

· Administratorius · 2018-10-19· Toliau... · 327 Peržiūros ·Spausdinti

Floristikos darbai

Iš daugybės džiovintų įvairiaspalvių žiedų, lapų, lapelių, stiebelių kurti paveikslai puošia Turmanto pagrindinės mokyklos sieną prie biologijos kabineto. Tokie paveikslai lengvai negimsta, augalai reikalauja kruopštaus darbo. Jie buvo renkami nuo pat pavasario, džiovinami, saugomi. Renkant augalus svarbu, kad būtų giedras ir sausas oras, o svarbiausia juos reikia paslėgti, tinkamai išdžiovinti. Floristikos darbams buvo panaudoti įvairūs augalai: kraujažolės, medetkos, našlaitės, bajorės, asiūkliai, jonažolės, ramunės, barkūnas, viksvos, kerpės, pušų žievė ir daugelis kitų. Paveikslai ne tik puošia sienas, bet yra naudojami kaip mokymo priemonės, aiškinantis augalų įvairovę, bei augalų organus.

V.Povilaitienė, biologijos mokytoja
Nuotraukos autorės

· Administratorius · 2018-10-16· Toliau... · 412 Peržiūros ·Spausdinti

Rudeniniai džiaugsmo lašeliai

Jau atėjęs ruduo džiugina mus savo spalvomis, saulėje žėrinčiais lašeliais, besiplaikstančiais voratinkliais, sodo ir daržo gėrybėmis.
Pasidžiaugti rudens gėrybėmis ir lietaus lašeliais įmanoma ir šiltoje, jaukioje patalpoje. Užėjus į Turmanto pagrindinę mokyklą galime pasigrožėti mokytojos Stanislavos Daunaravičienės organizuota 6-7 ir 9 klasių mokinių darbų paroda „Rudeniniai džiaugsmo lašeliai“. Stebint lašelius, tarsi girdi lašelių melodiją – smagią, žaismingą. Lašeliai įvairių formų ir spalvų, nerasi dviejų vienodų.
Ikimokyklinio ugdymo grupėje auklėtojos Liudmilos Lukaševič ir jos ugdytinių parodėlėje pamatysite ežiukus, boružėles, žmogeliukus, šuniukus, vaismedžius ir obuoliuką milžiną. Smagu, kai kūrybiški ir kruopščiai atlikti mokinių darbeliai pamalonina akį ir širdį.

Straipsnis ir nuotraukos sekretorės Dalios Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-10-13· Toliau... · 329 Peržiūros ·Spausdinti

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Rūpintis savo psichikos sveikata, nemažiau svarbu nei rūpintis savo kūnu. Psichikos sveikata - gebėjimas būti savimi tarp kitų, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, bet taip pat išgyventi skausmą ir liūdesį, gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams.
Gera vaikų psichikos sveikata lemia jų įpročius, pasiekimus moksle, socializaciją ir gerą būsimą sveikatą. Psichikos sveikatos problemų turi maždaug vienas iš dešimties vaikų. Tai depresija, nerimas, elgesio sutrikimai, kurie dažniausiai yra tiesioginis atsakas į tai, kas vyksta jų gyvenime. Ilgalaikės psichikos sveikatos pagrindas formuojasi ankstyvajame amžiuje. Apie pusę psichikos sveikatos sutrikimų pasireiškia iki 14 metų, du trečdaliai jų pasireiškia iki 24 metų. Negydomi vaikų ir paauglių psichikos sveikatos sutrikimai turi ilgalaikių pasekmių – vyresniame amžiuje gali kilti elgesio sunkumų ar pasireikšti sunkesni psichikos sveikatos sutrikimai.

· Administratorius · 2018-10-11· Toliau... · 494 Peržiūros ·Spausdinti

Netradicinė biologijos pamoka

Nuo rugsėjo mėnesio įsigaliojo sveikatos apsaugos ministerijos parengtas Vaikų maitinimo aprašas. Jis suderintas su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Maistas turi būti saugus ir sveikas. Aptarti sveikos mitybos taisyklių į Turmanto pagrindinę mokyklą atvyko Zarasų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Danutė Narutienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Genė Juršienė. Inspektorė D. Narutienė skaitė paskaitą ,,Maisto higiena. Sveikesnės mitybos svarba. Maisto švaistymas“. Lektorė atkreipė dėmesį, kad maisto higiena prasideda nuo rankų higienos. Su mokiniais aptarė šešis rankų plovimo žingsnelius, ragino mokinius kuo dažniau plauti rankas.

· Administratorius · 2018-10-09· Toliau... · 369 Peržiūros ·Spausdinti

PARSIVEŽTA KAREIVIŠKOS DVASIOS

Kaip puiku, kad atsiranda neįtikėtinų galimybių - muziejų iš Kauno perkelti į Zarasų biblioteką.. Vytauto Didžiojo karo muziejaus projektą „100 kariuomenės pėdsakų“, vykusį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, aplankė Turmanto pagrindinės mokyklos 6-9 klasių mokiniai ir liko ... sužavėti, nes veiklų buvo daug ir labai įvairių. Šiais metais švenčiamas ne tik Lietuvos Valstybės atkūrimo, bet ir Lietuvos kariuomenės šimtmetis, kuris sieja įvairius laikotarpius: Nepriklausomybės kovos 1918–1920 m., Lietuvos kariuomenė 1920–1940 m., Ginkluota rezistencija 1944–1953 m., atkurtos Lietuvos Respublikos kariuomenė 1990–2004 m. bei dabartinė Lietuvos kariuomenė.

· Administratorius · 2018-09-27· Toliau... · 376 Peržiūros ·Spausdinti

KAD GALĖTUME SUVOKTI, KĄ REIŠKIA GENOCIDAS

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ skirta Lietuvos žydų genocido aukų atminimui. Turmanto pagrindinės mokyklos 6-9 klasių mokiniai joje dalyvauja jau antrus metus.
Krakynė – tapo paskutine gyvenimo stotele: čia atgulė poilsio visų Zarasų rajono štetlų žydų dauguma.
Šiandien toki graži – rudens nuauksinta diena byloja atmintį: mokiniai skaitė Turmanto žydų vardus, kiekvienas padėjo po atminties akmenėlį, atsivežtą iš jų gyvenamosios vietos. „Atminties žudymas yra nusikaltimas. Už jį baudžia ateinančios kartos“ – teigė žydų rašytojas Sergejus Kanovičius. Krakynėje skambantys vardai sujungė visus – gyvuosius ir mirusiuosius į vieną didelę bendruomenę - kaip tuometinėje Lietuvoje.
Krakynėje palikome molines raides – TURMANTAS, papuoštas įvairia žydų tautos simbolika (labai mieli mokinių darbeliai). Kiekvienas, čia apsilankęs, pagerbdamas šios tautos atminimą, žinos ir matys, kad čia ir Turmanto žydų amžino poilsio vieta.

· Administratorius · 2018-09-21· Toliau... · 384 Peržiūros ·Spausdinti

Psichologinė pagalba

· Administratorius · 2018-09-20· Spausdinti

Judumo savaitė

Rugsėjo 16 – 22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Šių metų judumo savaitės tema - ,,Pasirink ir judėk“ Tikslas supažindinti su įvairiais keliavimo būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais. Atkreipti dėmesį į didelę oro taršą, žmonių bei mokinių sveikatą.
Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai judumo savaitę pradėjo integruota biologijos – informacinių technologijų pamoka. Aiškinosi, kodėl reikia kuo daugiau judėti, kas yra fizinis aktyvumas, ištvermė, jėga, lankstumas. Stebėjo video medžiagą, atliko įdomias užduotis, išsiaiškino, kodėl reikalingas judėjimas gyvūnams, žmogui, kokios dalyvauja organų sistemos.
Po įžanginės teorinės dalies, atlikę užduotis, mokiniai išskubėjo į stadioną išbandyti ištvermės ir lankstumo.

V.Povilaitienė, biologijos mokytoja
Nuotraukos D. Kožemiakinos

· Administratorius · 2018-09-17· Toliau... · 376 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3