ValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

SVEČIUS DŽIUGINO PRASMINGI AKCIJOS DARBAI

„Nors esame nedidelė kaimo mokykla, tačiau prasmingais darbais pasitikome Lietuvos Valstybės atkūrimo jubiliejų“ - tai byloja mūsų parodėlė: surinkta istorinė dokumentika, nulipdytos ir tautiniais rūbais padabintos lėlytės - molinės lietuvaitės, parašyta 100 akrostichų... Manome, jog tokį įspūdį parsivežė ir Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Rimantas JUREVIČIUS ir Zarasų Rytų seniūnaitė Vaida Lazdauskienė, apžiūrėję parodėlę
Svečiai domėjosi Turmanto miestelio istorija. Tarybos narys Rimantas JUREVIČIUS džiaugėsi vartydamas seną lietuvišką pasą, datuotą 1920 m. Gegužės 19 d. – beveik vienmetį su Lietuvos Valstybės Nepriklausomybe, grožėjosi mokinių sukurtomis molinukėmis, stebėjosi kruopščiu mokinių darbu, šiai šventei išleistais atvirukais.

· Administratorius · 2018-03-09· Toliau... · 611 Peržiūros ·Spausdinti

PARODĖLĘ APLANKĖ RAJONO TARYBOS NARYS

Šiandien į mūsų mokyklą apžiūrėti parodėlės, skirtos Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui, atvyko Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Rimvydas Podolskis.
Mokykloje skelbtos dvi socialinės akcijos: „Surask seną Turmanto nuotrauką“ ir „Padovanok dovaną Lietuvai“. Jomis ne tik pritarėme Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvai „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“, bet ir suteikėme mokiniams puikią galimybę prisiliesti prie svarbiausių vertybių –

· Administratorius · 2018-03-08· Toliau... · 495 Peržiūros ·Spausdinti

SEIMO NARYS APLANKĖ PARODĖLĘ

Visada malonu, kai darbai yra įvertinti – šiandien apžiūrėti mūsų parodėlės, skirtos Lietuvos Valstybės atkūrimo jubiliejui, atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava.
Mūsų mokykla remia Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvą „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“, todėl mokinių darbeliai – tai puikus įrodymas, ugdant pilietiškumą ir skiepijant vertybes.
Šiai šventei vykdytos dvi socialinės akcijos: „Surask seną Turmanto nuotrauką“: Senos miestelio nuotraukos ir dokumentai – puiki istorinė medžiaga, leidžianti pažinti to meto gyvenimą.

· Administratorius · 2018-03-07· Toliau... · 507 Peržiūros ·Spausdinti

KALBA SKIRTA MUMS

„Derėtų neužmiršti, kad kalba turi daug rankų – priglausti, atleisti, paguosti, apglėbti, sutaikinti, sujungti… Baisu, kada šitos rankos lieka tuščios, kada ta pačia kalba kalbantys nesusikalba“ – sakė lietuvių poezijos genijus Justinas Marcinkevičius. Gimtosios kalbos savaitė – tai galimybė dar kartą įsitikinti, kokia turtinga ir išmintinga yra mūsų kalba,
Veiklos, skirtos Gimtosios kalbos savaitei, buvo skirtingos: 5-10 kl. vyko varžytuvės „100 žodžių Lietuvai ir apie Lietuvą“, integruota lietuvių kalbos ir biologijos pamoka, netradicinės pamokos - čia pratimai pavirto mįslėmis, žiūrėti filmai, sukurti pagal lietuvių rašytojų kūrinius, kurti akrostichai, organizuotos parodėlės.

· Administratorius · 2018-03-06· Toliau... · 508 Peržiūros ·Spausdinti

Viktorina „Pažink aviacijos pasaulį“

Žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redakcija pakvietė Turmanto pagrindinės mokyklos mokinius dalyvauti viktorinoje „Pažink aviacijos pasaulį“. Visus metus mokiniai mokyklos bibliotekoje skaitė „Aviacijos pasaulis“ žurnalus ir sausio 18 d. galėjo išbandyti save, atsakydami į pateiktus klausimus. Nugalėtojas išaiškėjo tik po dviejų etapų. Pirmame etape dalyvavo 20 mokinių, daugiausiai taškų surinko du mokiniai Karina Feščenko (8 kl.) ir Mark Romanovskij (6 kl.). Kadangi abu mokiniai surinko vienodai taškų, jie dalyvavo antrame etape. Nugalėtoju tapo Karina Feščenko, išrinkta burtu keliu, nes ir antrame etape abu mokiniai taip pat surinko vienodai taškų.
Žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redakcija ir paramos fondas „Sparnai svajonei“ nugalėtojai skyrė pagrindinį prizą – pažintinį skrydį lėktuvu vasarą (birželio-rugpjūčio mėn.), visiems dalyviams atsiuntė dovanų (lipdukus, parkerius). Mokiniams buvo įdomu dalyvauti viktorinoje ir smagu gauti dovanų.

Sekretorė Dalia Kožemiakina
Nuotrauka bibliotekininko Ugniaus Meško

· Administratorius · 2018-03-05· Toliau... · 522 Peržiūros ·Spausdinti

Drąsūs, stiprūs, vikrūs

2018 m. vasario 13 d. Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių komanda vyko į Zarasų „Santarvės“ mokyklą, kur dalyvavo Zarasų rajono mokyklų varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ ir tarp kaimo vietovių mokyklų užėmė II-ą vietą. Mokinius varžyboms paruošė mokytoja Rita Urbietienė.

Zarasų r. Turmanto pagr. m-klos administracija
Nuotrauka Zarasų sporto centro

· Administratorius · 2018-03-01· Toliau... · 535 Peržiūros ·Spausdinti

Patarlės – sveiko gyvenimo atspindžiai

1999 metais Jungtinių Tautų organizacija vasario 21-ąją paskelbė Tarptautine gimtosios kalbos diena. Minėdami Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, ypatingą dėmesį turime skirti savo kalbai. Lietuvių kalba – tai visos Lietuvos kalba.
Įvairios veiklos, skirtos Gimtosios kalbos dienai, mūsų mokykloje vyksta jau ne pirmi metai. Šiemet bus skirta visa savaitė.
Šiandien vyko integruota lietuvių kalbos ir biologijos pamoka: „Žmoguje viskas turi būti gražu: ir veidas, ir drabužiai, ir siela, ir mintys“ – (A. Čechovas). Žmonės labai daug investuoja į savo kūną, dažnai pamiršdami, kad tokia pati turi būti ir mūsų siela. Todėl pamokos tikslas - stebėti, kaip mūsų protėviai visą savo išmintį ir pamokymus apie sveiką gyvenseną „perkėlė“ į patarles.

· Administratorius · 2018-02-27· Toliau... · 520 Peržiūros ·Spausdinti

Tėvynė tai, kas širdyje

Jau antri metai Turmanto pagrindinė mokykla palaiko Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvą „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Dar rudenį mokykloje buvo paskelbtos socialinės akcijos „Surask seną Turmanto nuotrauką“ ir „Padovanok dovaną Lietuvai“.
2017 metus LR Seimas buvo paskelbęs Tautinio kostiumo metais, todėl mes pynėme Lietuvai 99 tautines juostas, kaip vieną svarbiausių kostiumo detalių. Šiais metais mūsų mokinių dovana Lietuvai – 100 lietuvaičių – įvairių šalies regionų tautiniais drabužiais pasipuošusių molinių lėlyčių, 100 akrostichų, skirtų Lietuvai (Lietuvai įamžintas palinkėjimas daiktavardžiais, būdavardžiais, veiksmažodžiais), 100 nuotraukų, bylojančių apie Turmanto istoriją (mokyklos, miestelio, kultūros namų pokyčius).

· Administratorius · 2018-02-20· Toliau... · 515 Peržiūros ·Spausdinti

„DRAUGYSTĖS“ RENGINYS

Vasario 14 d. – ypač jaunimo mėgstama diena, pilna širdučių, gerų palinkėjimų, šypsenų ir dovanėlių. Mokiniai ruošėsi šventei - rašė laiškus, repetavo ir šventės dieną visiems suruošė Sveikinimų koncertą. Koncertą vedė K. Feščenko ir K. Petkevič. Vaizdo ir garso įrašus parengė V. Valuta.
Scenoje matėme ir piratą, ir magą (atlikėjas P. Zavackas) ir berniukų ansamblį „Čiačio Mučiačio“ (P. Zavackas, G. Mackevičius). Šokį paruošė ir atliko šokėjos S. Gavštel ir O. Mardosaitė. Pažiūrėjome mokytojo G. Antanavičiaus sukurtą filmuką „Nuo šiandien viskas bus kitaip“. Snaigės (M. Zavackaitė, K. Milkmanovič, J. Ustinkovaitė ir N. Bezubova) rašė palinkėjimus ant sniego. O Karolio Petkevič atlikta daina „Čigono meilė“ nepaliko nė vieno abejingo, žiūrovai daininkui pritarė karštais aplodismentais.

Mokytoja D. Kožemiakina
Nuotraukos mokytojo U. Meško


· Administratorius · 2018-02-15· Toliau... · 564 Peržiūros ·Spausdinti

UŽGAVĖNĖS

Antradienį šventėme Užgavėnes. Persirengėliai, barškindami puodais ir kitais buitiniais instrumentais, sukvietė visus į mokyklos aikštelę. Ten stovėjo graži Morė (pagaminta mokytojos V. Povilaitienės ir jos pagalbininkų). Mokytoja A. Kuzmickienė papasakojo apie Užgavėnių papročius, paklausinėjo vaikų apie šią šventę ir geriausiai žinantiems kartu su raganaite (mokytoja R. Šatroviene) padalino vaikams dovanų. Dovanų gavo ir skanduočių sakytojai bei Užgavėnių kaukėmis pasipuošę dalyviai. Grojant liaudiškai muzikai žaidėme ir šokome, o sudeginę žiemos simbolį Morę, skubėjome valgyti gardžių blynų, kuriuos iškepė virėjos E. Liutkevičiūtė ir S. Garšanova.

Sekretorė D. Kožemiakina
Nuotraukos U. Meškas

· Administratorius · 2018-02-14· Toliau... · 516 Peržiūros ·Spausdinti

Nemokami vadovėliai internete

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga leidykla TEV dovanoja visai Lietuvai atvirą (nemokamą) prisijungimą internete prie visų naujausių mokyklinių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos vadovėlių skaitmeninių versijų. Nuo 2018 m. sausio 15 d. iki pat mokslo metų pabaigos TEV leidyklos e. vadovėlius gali išbandyti visa Lietuva. Atsiverskite bet kurį e. vadovėlį ir įsitikinkite, kad jie labai patogūs naudotis. Ir dar su visais atsakymais.

· Administratorius · 2018-01-21· Toliau... · 675 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3