Dienynas


Pamokų laikas

    1 pamoka 8.30 - 9.15
    2 pamoka 9.25 - 10.10
    3 pamoka 10.20 - 11.05
    4 pamoka 11.25 - 12.10
    5 pamoka 12.30 - 13.15
    6 pamoka 13.25 - 14.10
    7 pamoka 14.20 - 15.05

PavėžėjimasValgiaraščiaiPartneriaiStatistika

Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nemokami vadovėliai internete

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga leidykla TEV dovanoja visai Lietuvai atvirą (nemokamą) prisijungimą internete prie visų naujausių mokyklinių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos vadovėlių skaitmeninių versijų. Nuo 2018 m. sausio 15 d. iki pat mokslo metų pabaigos TEV leidyklos e. vadovėlius gali išbandyti visa Lietuva. Atsiverskite bet kurį e. vadovėlį ir įsitikinkite, kad jie labai patogūs naudotis. Ir dar su visais atsakymais.

· Administratorius · 2018-01-21· Toliau... · 638 Peržiūros ·Spausdinti

SAUSIO 13- OJI – MŪSŲ SKAUSMAS IR PERGALĖ

Iš laiko atstumo matome, kokia brandi buvo mūsų tauta ir kokia trapi buvo Lietuvos Nepriklausomybė. Laisvės gynėjams ji buvo svarbesnė už gyvybę. Jų vienybė ir begalinis tikėjimas pergale pavirto jėga, prieš kurią atsitraukė tankai.“ – teigė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Atsiliepdami į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą - Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“, Turmanto pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai 2018 m. sausio 12 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių visuose pastato languose uždegė vienybės ir atminimo žvakes, kurių liepsna mums priminė pralietą nekaltų žmonių kraują už Lietuvos nepriklausomybę ir laivę.

· Administratorius · 2018-01-14· Toliau... · 739 Peržiūros ·Spausdinti

JUOSTOS – SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIUJE

2017 metus LR Seimas buvo paskelbęs Tautinio kostiumo metais. Juostos - viena svarbiausių tautinio kostiumo dalių, todėl minint Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ąsias metines mokykloje organizuodamos akciją „Nupink smagią juostą Lietuvai“. Mes norėjome, kad mokiniai ne tik išmoktų pinti juostas, bet ir sužinotų, kokią prasmę ji turėjo senovėje.
Iš tiesų labai džiaugėmės, kad mūsų tikslas - 99 juostos (tiek, kiek metų Tėvynei)- buvo pasiektas ir viršytas. Džiaugiamės, kad juostos buvo eksponuotos Zarasų rajono viešosios bibliotekos Turmanto struktūriniame padalinyje, vėliau - dalyvavo Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“.

· Administratorius · 2017-12-31· Toliau... · 794 Peržiūros ·Spausdinti

Kad išdalintas gerumas Jums grįžtų

Artėjant laikui, kai sekundžių susiliejimas tampa reikšmingas – pradėsime iš naujo skaičiuoti metus, norisi kalbėti apie Gėrį, ir apie Žmones, dalijančius Jį. Ne veltui Šventajame Rašte pasakyta, jog pasaulį gelbsti ne minios, ne kariuomenės, bet žiupsnelis meilės druskos ir tiesos šviesa. Kiekvienas iš mūsų esame Sėjėjas. Sėjame gerumo, vilties ir meilės grūdus. Jie byra ne iš mūsų rankų – byra iš širdies. Tokie grūdai negali nesudygti.

· Administratorius · 2017-12-29· Toliau... · 576 Peržiūros ·Spausdinti

SVAJONĖS PILDOSI

Tikrai reikia labai labai norėti, kad svajonės išsipildytų. Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai niekada nesilankė teatre. Ir štai – mes keliaujame į Vilnių - į Lietuvos Nacionalinį dramos teatrą.
Sostinė pasitinka mus šventiškai pasipuošusi. Užsukam į Tolerancijos centrą. Nuostabi edukatorė Natalja Cheifec mus vedžioja žydų tautos istorijos takais. Žavimės jos komunikabilumu, meile savo darbui ir tautos tradicijoms.
Pasigrožėję nuostabia eglute, jos puošnumu ir švytėjimu, užsukame į Katedrą. Čia - didingumas ir ramybė...

· Administratorius · 2017-12-12· Toliau... · 576 Peržiūros ·Spausdinti

DVIGUBAS DŽIAUGSMAS

Visą mėnesį Zarasų socialinės globos namuose vyko Turmanto pagrindinės mokyklos mokinių pintų juostų parodėlė. Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ąsias metines, mokykloje organizuota akcija „Nupink smagią juostą Lietuvai“ suteikė mokiniams nemažai žinių apie tautines juostas, bet svarbiausia – dauguma išmoko pinti.
Šįkart kartu su mokiniais vykome į Zarasų socialinės globos namus pamokyti pinti juostų. Mokytoja Natalija Oginskienė visiems susirinkusiems papasakojo apie juostų paskirtį, tradicijas ir pritaikymą kasdieniniame gyvenime (jos buvo vartojamos kaip įvairių drabužių dalys, raiščiai, papuošalai, o retkarčiais – kaip pakinktų dalys. Juosta žmogų lydėjo visą gyvenimą – nuo pat gimimo iki mirties). Visi kartu matavome siūlus, mokėmės teisingai juos užmesti, o paskui - buvo rodoma, aiškinama ir mokoma, kaip reikia pinti juostas.

· Administratorius · 2017-12-11· Toliau... · 620 Peržiūros ·Spausdinti

Viktorina ,,Šimtas gamtos stotelių“

Gruodžio 7 d. Turmanto pagrindinėje mokykloje vyko netradicinė pamoka – viktorina ,,Šimtas gamtos stotelių“, skirta Lietuvos gimtadieniui. Pamokos tikslas: prisidėti prie vykdomos akcijos ,,AŠ NORIU PASVEIKINTI LIETUVĄ“.
Netradicinėje pamokoje dalyvavo 5-10 kl. moksleiviai. Mokiniai atliko namų darbų užduotis, per pamoką sprendė kryžiažodžius, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Visų klasių komandos turėjo galimybę išklausyti draugus, pasitarti. Mokiniai, atlikdami įvairias užduotis, įgijo žinių apie mišką, medžius, paukščius, vaistinius augalus.
Operatyviai ir objektyviai dirbo vertinimo komisija. Sumaniausi, išradingiausi pasirodė 7-os klasės mokiniai.
Tokios pamokos skatina vaikų žingeidumą, dėmesingumą ir geras emocijas.

Biologijos mokytoja V. Povilaitienė
Nuotraukos D. Kožemiakinos

· Administratorius · 2017-12-08 Spausdinti

„TAIP ir NE“

Sveikata – didžiausias turtas, todėl turime mokytis saugoti ją. Įvairios veiklos skatina mokinius ne tik domėtis sveika gyvensena, plėsti akiratį.
Klasės valandėlę „Mano sveikata“ šįkart septintokams organizavo Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Genė JURŠIENĖ. Buvo prisimintos įvairios sveikatinimo formos. Tačiau žaidimas, skirtas sveikatos stiprinimui, „TAIP ir NE“ užbūrė visus. Vaikai spėliojo, kas gi yra dėžėje? Klausimas turi būti skambėti taip, kad atsakyti galima būtų tik vienu žodžiu: „TAIP“ arba „NE“. Atspėtas daiktas virsdavo prizu ir atitekdavo atspėjusiam... Tik gaila, kad net ir pamokos kartais būna trumpokos ...

Giedrė MIČIŪNIENĖ
Nuotrauka autorės

· Administratorius · 2017-12-07 Spausdinti

Nuostabus renginys ir reginys

Į Zarasų Kultūros centre vykusį renginį, skirtą Tarptautinei Neįgaliųjų dienai, Zarasų kašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Olga Ludziš pakvietė ir Turmanto pagrindinės mokyklos mokinius - rudenį ji lankėsi mokykloje, perduodama rėmėjų iš Suomijos linkėjimus, dovanojo mokiniams kuprinių, mokymo reikmenų.
Mokiniai ne tik daugiau sužinojo apie neįgaliųjų integraciją, bet ir patys tuo įsitikino: įvairias negalias turintys žmonės – yra tokie patys kaip visi: jie gali aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, bet savo pasirodymais džiuginti ir sveikuosius.
Renginys ir reginys buvo nuostabus: visiems labai patiko Visagino Česlovo Sasnausko meno mokyklos mokinių ir sportinių šokių klubo „Vyja“ šokėjų pasirodymai, tačiau didžiausią įspūdį paliko režisierės Gražinos Karlaitės spektaklis ,,Nelaiminga meilė Lietuvoje“ (pagal miuziklą ,,Velnio nuotaka“) - debiutavęs tarptautiniame projekte ,,Mode H“ (Turo mieste – Prancūzijoje).
Dėkojame Zarasų kašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkei Olgai Ludziš ir mokyklos direktorei Ninai Domackienei.

Giedrė MIČIŪNIENĖ Natalija OGINSKIENĖ, mokytojos

· Administratorius · 2017-12-07 Spausdinti

Kalėdinių atvirukų paroda

Kalėdos – nuostabus metas, apgaubtas paslaptingos laukimo nuotaikos, nuoširdžios meilės, geranoriško dėmesio artimiems žmonėms, padėkos žodžių ir šilto jausmo.
Turmanto pagrindinėje mokykloje jau šventinė nuotaika – eksponuojama mokinių Kalėdinių atvirukų paroda. Žavūs piešti, karpyti, siuvinėti, nerti bei pjaustyti mokinių kūrybiniai atvirukai spinduliuoja gerumu, ramybe, šventės laukimu. Kurdami kalėdinius atvirukus, mokiniai patyrė daug smagių akimirkų bei įdėjo daug kruopštumo, nuoširdumo, meilės, šilumos. Parodoje nuostabūs, spalvingi, paslaptingi ramūs ir linksmi, žaismingi ir smagūs atvirukai tikrai pradžiugins kiekvieną atėjusį į mokyklą. Kalėdiniai atvirukai suteiks daug teigiamų emocijų, pasibels ir sušildys kiekvieno širdį.

· Administratorius · 2017-12-04· Toliau... · 625 Peržiūros ·Spausdinti

Adventas – tai kelias į šventę

Trumpėja šviesos laikas ir prasideda kelionė į Adventą. Tamsusis prieškalėdinis laikotarpis prasideda nuo artimiausio sekmadienio po Šv. Andriejaus. Tai žmonių dvasinio bei fizinio apsivalymo, stebuklingos ramybės ir susitaikymo metas.
Trečiadienio rytą gražia menine – poetine kompozicija pradėjo Turmanto pagrindinės mokyklos septintokės su mokytoja Giedre Mičiūniene. Keliavome į laukimo metą, Adventą, tarsi lauktume ateinančio nepaprasto įvykio ir ieškojome kelio ne tik į savo namus, bet ir į savo širdies gelmes, kad įsiklausytume į save ir šalia esančius.

· Administratorius · 2017-11-30· Toliau... · 826 Peržiūros ·Spausdinti

© 2015 Turmanto pagrindinė mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Tilžės g. 21, Turmantas, LT-32203, tel./faks. (8-385) 58 332 el.p.: turmanto.mokykla@gmail.com Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190206296
Sprendimas Gintauto Antanavičiaus

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3